اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

محمد علی الحوثی از دولت قطر تقدیر کرد

محمد علی الحوثی از دولت قطر تقدیر کرد

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن با تقدیر از مواضع دولت قطر، سخنان محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه این کشور در خصوص ضرورت حل سیاسی بحران یمن را بیانگر آگاهی وی از خطرات پیشروی منطقه دانست.

ایران آنلاین /به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری 'اسپاتنیک'، الحوثی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: سخنان وزیر خارجه قطر و دیگر صلح طلبان، بیانگر آگاهی آنها از خطرات و بحران های شکل گرفته علیه مردم منطقه است.

وزیر خارجه قطر دیروز گفت: که منطقه تحمل جنگ ها و ماجراجویی های بیشتر را ندارد.
بن عبدالرحمن در تویتتر با تاکید بر اینکه بحران یمن تنها از طریق سیاسی قابل حل است، از همه طرف ها خواسته با انجام گفت و گوی فراگیر و حمایت جامعه بین المللی از مردم این کشور، به پایان جنگ و تحقق صلح در یمن کمک کنند.
رئیس کمیته عالی انقلابی یمن همچنین با تقدیر از سخنان نماینده لبنان در شورای امنیت، گفت: مواضع نماینده لبنان در شورای امنیت در حمایت از مردم یمن، خاری در چشم اشغالگران و متجاوزان آمریکایی - سعودی است.

** الحوثی چاپ پول توسط مزدوران هادی را محکوم کرد
الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن ضمن تاکید بر اجرای پیشنهاد پرداخت حقوق کارمندان شمال و جنوب یمن در صورت انتقال درآمدها به بانک مرکزی این کشور در صنعا، چاپ پول توسط مزدوران 'عبدربه منصور هادی' رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را محکوم کرد.
در روزهای اخیر 35 خودرو حامل اسکناسهای چاپ شده توسط مزدوران منصور هادی وارد بندر عدن در جنوب یمن شده است .
رییس کمیته عالی انقلابی یمن چاپ غیرقانونی اسکناس توسط مزدوران منصور هادی را محکوم کرد.
الحوثی در توییتر، چاپ اسکناس بدون پشتوانه توسط مزدوران هادی را تلاش برای ویران کردن اقتصاد یمن خواند و نوشت: به جای چاپ پول بی پشتوانه و تکرار خطاهای گذشته که حاصلی جز ویران کردن اقتصاد یمن ندارد، پیشنهاد انتقال درآمدها به بانک مرکزی در صنعا و پرداخت حقوق کارمندان شمال و جنوب را که پیش از این به فرستاده سازمان ملل و کشورهای طرفدار صلح یمن ارائه شد، اجرا شود تا علاوه بر پرداخت حقوق کارمندان و حفظ ارزش پول کشور، از ویرانی اقتصاد یمن نیز جلوگیری به عمل آید.
وی افزود: کشورهای متجاوز مرگ تدریجی را از طریق نظامی، اقتصادی و هر روش دیگری به مردم یمن تحمیل می کنند و پول یمن را نابود کرده و مردم را هدف قرار داده اند.
الحوثی، عربستان و آمریکا را مسئول ویرانی اقتصاد یمن، توقف پرداخت حقوق کارمندان و از بین بردن قدرت خرید مردم این کشور دانست.
وی ادعای راه اندازی نیروگاه های برق یمن توسط عربستان را دروغ خواند و گفت: ریاض با اغواگری های دیپلماتیک و اشاعه ادعاهای توخالی در خصوص راه اندازی طرح هایی در یمن، درصدد تحریف افکار عمومی جهان است.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در 26 مارس 2015 (ششم فروردین 94 ) با حمله به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور نه تنها زیر ساخت های آن را ویران، بلکه هزاران تن از مردم این کشور را به خاک و خون کشیده اند.  / ایرنا

کپی