اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

سیا اسناد محرمانه‌ای را درباره نوعی سلاح پیشرفته هیتلر منتشر کرد

سیا اسناد محرمانه‌ای را درباره نوعی سلاح پیشرفته هیتلر منتشر کرد

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تازگی اسناد محرمانه‌ای را درباره نوعی سلاح پیشرفته آلمان نازی که شبیه به سفینه فضایی است، منتشر کرده است.

ایران آنلاین /سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تازگی پرونده محرمانه‌ای را منتشر کرده است که نشان  می‌دهد جاسوسان آمریکایی مدعی بودند نازی‌ها در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم سلاحی پرنده شبیه به سفینه فضایی ساخته بودند. این سلاح پرنده  2500 مایل در ساعت [بیش از 4 هزار کیلومتر در ساعت] سرعت داشت.

این پروند سازمان سیا نشان می دهد، مقامات اطلاعاتی آن دوره در آمریکا به دقت پیشرفت تکنولوژی دیکتاتوری آدولف هیتلر را رصد می کردند و به شدت از آن واهمه داشتند. آنها در بخشی از تحقیقات خود درباره سفینه های فضایی مدعی شدند نازی ها به سلاح های پرنده پرسرعتی دست یافته‌اند. این سلاح که شبیه به بشقاب پرنده های فضایی است در ارتفاع نزدیک به 13 هزار متری از سطح زمین با سرعت بیش از 4 هزار کیلومتر در ساعت پرواز می کند.

همچنین مصاحبه های سازمان سیا با یک مهندس آلمانی به نام «جورج کلین» در سال 1952 نشان می دهد او مدعی بوده رایش سوم در 14 فوریه سال 1945 این بشقاب پرنده را در شهر پراگ آزمایش کرده است.

بر اساس آنچه در فایل های سیا آمده است: یک مهندس آلمانی ادعا کرده بود این سلاح پرنده در سه دقیقه به ارتفاع 12 هزار و 400 متری می رسد و سرعت آن 3 برابر سرعت صوت است.

به عبارت دیگر، سرعت آن دوبرابر سرعت اف -35 جدیدترین جت جنگنده آمریکا است.

وی همچنین در بخشی از اظهارات خود گفته بود این بشقاب پرنده قادر است عمودی حرکت کند و از سال 1941 در همان کارخانه‌ای که موشک های «وی 2»  ساخته شده بودند، در حال توسعه بوده است ولی با ورود ارتش سرخ شوروی سابق به پراگ، مهندسان آلمانی مجبور به فرار شدند و این پروژه ناتمام ماند.

اگرچه این پرونده نوعی اطلاعات ارزیابی نشده و «افسانه های مدرن» محسوب می شود ولی تمرکز شدید آمریکا بر پیشرفت تسلیحاتی آلمان نازی را نشان می دهد. به گونه ای که آمریکایی ها در برخی موارد پا را فراتر گذاشته و ادعا می کردند نازی ها موفق به فرود روی سطح ماه شده‌اند.  / باشگاه خبرنگاران

کپی