اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

صادرات اوکراین به ایران 550 میلیون دلاری شد

صادرات اوکراین به ایران 550 میلیون دلاری شد

مدیر اتاق بازرگانی خارجی ICC اوکراین با بیان اینکه این کشور از سال 2011 تا 2017 حدود 550 میلیون دلار صادرات به ایران داشته است، گفت:برای تقویت ارتباط میان تجار ایران و اوکراین در حال طراحی نرم افزاری هستیم که برقراری ارتباط بین آنها را تسهیل کند.

ایران آنلاین /  یوری ماکاهان چوک روز دوشنبه در نشست خود با هیات تجاری قزوین که در سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان برگزار شد، افزود: باید موانع افزایش صادرات و واردات بین 2 کشور برداشته و اطلاعات لازم نیز برای توسعه ارتباط تجاری فی ما بین نیز در اختیار بازرگانان اوکراینی و ایرانی گذاشته شود.

ماکاهان چوک با معرفی شرکت تحت فعالیت خود، افزود: گروه آی سی سی، یک شرکت بین المللی زیر نظر کشور فرانسه بوده که 124 کشور عضو آن هستند و 6.5 میلیون شرکت فعال در جهان با آن همکاری می کنند.
به گفته وی، این شرکت که به زودی 20 سالگی خود را نیز جشن خواهد گرفت فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.
این مسئول تجاری کشور اوکراین در ادامه یکی از مهم ترین فعالیت های این شرکت را ایجاد ارتباط بهتر میان تجار دانست و گفت: بدون شک حضور این گروه می تواند ارتباط بدون واسطه ای را بین تجار ایران و اوکراین برقرار کند.
ماکاهان چوک در پایان تصریح کرد: برای چهارمین مرتبه است که به ایران سفر می کنم و برای بازکردن راه سرمایه گذاری و توسعه ارتباط بین 2 کشور آماده هرگونه همکاری هستیم.

/ایرنا

کپی