اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

دستبرد پسر ناخلف به حساب بانکی مادر

دستبرد پسر ناخلف به حساب بانکی مادر

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به برداشت غیرمجاز به صورت اینترنتی از حساب بانکی مادر خود کرده بود.

ایران آنلاین /علی کریمی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه گفت : اخیرا یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که مبلغ 54 میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی برداشت شده است.

وی ادامه داد: پس از طرح این شکایت، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت که در نهایت با بررسی‌های فنی، متهم شناسایی و با دستور مقام قضائی به پلیس فتا دستگیر شد.

سرهنگ کریمی تصریح کرد: در بازجویی ها و تحقیقات تکیملی مشخص شد که متهم دستگیر شده فرزند شاکی است که در بازجویی‌های فنی و با مشاهده مدارک غیرقابل انکار، به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه افزود: با توجه به اینکه به کارت عابر بانک مادرش دسترسی داشته از اعتماد وی سوء‌استفاده کرده و به صورت مخفیانه برای حساب بانکی وی رمزدوم فعال و سپس اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

وی به شهروندان توصیه کرد: نکات امنیتی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی را رعایت کرده و به هیچ‌وجه اطلاعات کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، ضمن اینکه جهت اطلاع از تراکنش‌های بانکی خود، سامانه پیامکی را فعال کرده تا بتوانند در اسرع وقت اقدام مناسب را انجام دهند./باشگاه خبرنگاران 

 

کپی