اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
مسوول کمیته درمان ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی:

ترجیح می‌دهیم کیمیا علیزاده برای پرچمداری به جاکارتا اعزام نشود

ترجیح می‌دهیم کیمیا علیزاده برای پرچمداری به جاکارتا اعزام نشود

مسئول کمیته‌ درمان ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا درباره حضور علیزاده در بازی‌های آسیایی جاکارتا، گفت: این حضور به عنوان پرچمدار در بازی‌های آسیایی بستگی به نظر کمیته ملی المپیک دارد، اما از نظر ما نباید اعزام شود ‌و باید کاردرمانی خود را زودتر شروع کند.

ایران آنلاین / محمد بنی جمالی پس از مصدومیت کیمیا علیزاده در جریان تمرینات روز گذشته (یکشنبه)، اظهار کرد: کیمیا علیزاده به دلیل پارگی رباط صلیبی زانوی چپش در حال‌ حاضر نیاز به عمل جراحی دارد که این عمل بعد از انجام فیزیوتراپی و کارهای درمانی انجام خواهد شد. به اعتقاد ما علیزاده باید هر چه‌ سریع‌تر کارهای فیزیوتراپی و درمانی خود را آغاز کند تا زودتر زانوی آسیب دیده وی زیر تیغ جراحی برود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال حضور علیزاده در بازی‌های آسیایی جاکارتا به عنوان پرچمدار وجود دارد یا خیر؟ گفت‌: در حال‌ حاضر نیز می‌تواند با عصا حرکت داشته باشد، اما ما ترجیح می‌دهیم که به جاکارتا اعزام نشود و کارهای درمانی خود را زودتر آغاز کند. به‌ هر حال هر چقدر سریع‌تر کار درمانی خود را آغاز کند، شرایط بهتری برای بهبود زانوی آسیب دیده خود خواهد داشت.

بنی جمالی تصریح کرد: علیزاده قبل از عمل جراحی نیاز به تقویت عضلات پای خود و همچنین کار فیزیوتراپی دارد که ما امیدواریم با تصمیم او زودتر روند درمانش آغاز شود.

مسئول کمیته‌ درمان ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا درباره علت پارگی رباط صلیبی علیزاده، خاطرنشان کرد: این حادثه‌ای است که برای هر ورزشکار حرفه‌ای امکان دارد در جریان تمرینات رخ دهد و طبیعی است و قابل پیشگیری نیست. همچنین وی پیش از این نیز هیچ مشکل خاصی در این زمینه  نداشته و حتی دو هفته‌ پیش در مسابقات کره جنوبی شرکت کرد. به‌ هر حال حضور کیمیا در بازی‌های آسیایی جاکارتا به عنوان پرچمدار کاروان ایران بستگی به تصمیم کمیته ملی المپیک دارد./ ایسنا

کپی