اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
عضو فراکسیون امید مجلس خبر داد

مجلس، پیگیر عفو مشروط عبدالفتاح سلطانی است

مجلس، پیگیر عفو مشروط عبدالفتاح سلطانی است

عضو فراکسیون امید در صفحه اینستاگرامش با بیان اینکه کمک به کاهش زمان حبس عبدالفتاح سلطانی در مقطعی که جامعه بیش از پیش به وحدت نیاز دارد، گام مؤثری در افزایش وفاق ملی است، گفت:در این راستا وظیفه می‌دانم تخفیف و کاهش دوره زمان مجازات ایشان را از نهادهای ذیربط حتی الامکان پیگیری کنم.

ایران آنلاین / محمد رضا نجفی ، نماینده تهران از پیگیری کاهش دوره مجازات عبدالفتاح سلطانی در مجلس خبرداد.


 عضو فراکسیون امید در صفحه اینستاگرامش نوشت :«عبدالفتاح سلطانی به واسطه ی تلاشهایی که در کسوت وکالت بعمل آورد، بعنوان وکیلی کاردان و معتمد شناخته شد. همدلی و همگرایی مردم در دو روز اخیر، پس از درگذشت تلخ فرزند عزیزش هما سلطانی نشان از قدر شناسی مردم دارد. کمک به کاهش زمان حبس او در مقطعی که جامعه بیش از پیش به وحدت نیاز دارد، گام مؤثری در افزایش وفاق ملی است، در این راستا وظیفه می دانم تخفیف و کاهش دوره زمان مجازات ایشان را از نهادهای ذیربط حتی الامکان پیگیری نمایم .»


هفته گذشته نیز سعید دهقان ،وکیل مدافع سلطانی خبر داد که پرونده موکلش با دو محور آزادی مشروط و اعطای مرخصی در ایام ماه رمضان، جهت تصمیم‌گیری در اختیار جعفری دولت آبادی دادستان تهران است و با توجه به این‌که آقای سلطانی بیش از 7 سال از محکومیت حبس 10 ساله خود را گذرانده، مدتهاست که مشمول آزادی مشروط است.


عبدالفتاح سلطانی، عضو سابق هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری که پس از اتفاقات سال 88 به ده سال حبس محکوم شد،او تا کنون 7 سال حبسش را سپری کرده است .بر اساس ماده 58 قانون مجازات اسلامی افرادی که حبس کمتر از ده سال دارند پس از سپری کردن یک سوم از مدت حبس می تواننداز آزادی مشروط استفاده کنند./ 

کپی