اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
وزیر علوم خبر داد:

پرونده دانشجویان بازداشتی همچنان در حال پیگیری است

پرونده دانشجویان بازداشتی همچنان در حال پیگیری است

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره دانشجویان بازداشتی گفت: موضوع این دانشجویان همچنان در حال پیگیری است. از دانشگاه‌ها خواستیم کارگروه‌هایی را در این زمینه فعال کنند تا پیگیری‌های لازم انجام شود. من با رئیس قوه قضائیه، دادستان کشور و دادستان تهران گفتگو کرده‌ام.

ایران آنلاین / منصور غلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به امیدواری به شرایط دانشجویان بازداشتی گفت: موضوع این دانشجویان همچنان در حال پیگیری است. ما از دانشگاه‌ها خواستیم کارگروه‌هایی را در این زمینه فعال کنند تا پیگیری‌های لازم انجام شود. من حتی با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم و خواستم به این موضوع توجه زیادی داشته باشند. ما با دادستان کشور و دادستان تهران به صورت حضوری نیز صحبت کرده‌ایم. امیدواریم در فرآیند رسیدگی به این پرونده‌ها تأثیر مثبت ایجاد شود و این مسئله با حداقل برخورد قضایی نهایی شود اما من به این پیگیری‌ها امیدواریم.

وزیر علوم در خصوص تأمین ارز دانشجویی نیز خاطرنشان کرد: با بانک مرکزی در این زمینه هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم و خواسته‌ایم با توجه به تغییرات صورت گرفته، ارز دانشجویی مانند قبل باشد و اگر مواردی باشد که در چارچوب قوانین وزارت علوم نباشد، به شرایط جدیدی که الان وجود دارد، برمی‌گردد.

او اضافه کرد: آئین‌نامه‌های تشویقی نیز تدوین کرده‌ایم که به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد. این آئین‌نامه‌ها درباره امتیازاتی است که به اساتید و دانشجویانی داده می‌شود که در پروژه‌هایی فعالیت می‌کنند که به رفع نیازهای کشور منجر می‌شود./ ایلنا

کپی