اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

امارات به سوری‌ها ویزای گردشگری می‌دهد

امارات به سوری‌ها ویزای گردشگری می‌دهد

یک آژانس مسافرتی در "عجمان" امارات اعلام کرد که به سوری‌ها و فلسطینیان مقیم این کشور ویزای گردشگری می‌دهد.

ایران آنلاین /یک آژانس مسافرتی اماراتی اعلام کرده که به سوری‌ها ویزای گردشگری می‌دهد.

این آژانس تاکید کرده که این ویزا تنها به آقایان بالای ۴۵ سال و پسربچه‌های زیر ۱۱ سال داده می‌شود اما این شرط شامل بانوان سوری نشده و آن‌ها می‌توانند بدون هیچ شرطی این ویزا را تهیه کنند.

این آژانس اماراتی در ادامه آورده است: اما افرادی که شامل شروط سنی اعلام شده نمی‌شوند، می‌توانند از طریق یک فامیل درجه دو که مقیم امارات است برای دریافت ویزا اقدام کنند، اما این ضامن باید یک کپی از سند خانه، فیش برق و کپی قرارداد کاری خود را ارائه دهد. همچنین نباید حقوق وی کمتر از پنج هزار درهم باشد.

این آژانس درباره هزینه صدور این ویزاها نیز اعلام کرد که هزینه ویزای یک ماهه حدود چهار هزار درهم (نیم میلیون پوند سوریه) و ویزای سه ماهه ۵۵۰۰ درهم (بیش از ۶۵۰ هزار پوند سوریه) است که این مبلغ در رابطه با فلسطینی‌های مقیم سوریه متفاوت است و به دلیل مشکلات گرفتن ویزا برای این افراد و هزینه بالای آن در " اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ابوظبی" به نرخ‌های اعلام شده ۱۵۰۰ درهم افزوده خواهد شد.

این آژانس احتمال داده که پس از اعطای ویزای کاری و گردشگری به افراد مذکور، در ماه سپتامبر آتی بدون هیچ قید و شرطی به تمامی سوری‌ها ویزا بدهد.

امارات و چند کشور دیگر در حوزه خلیج فارس پس از شکل گیری بحران سوریه تنها برای صاحبان سرمایه و شرکت‌ها ویزا صادر می‌کردند که این اقدام آنها انتقادهای زیادی را به همراه داشت.

اخیرا برخی نشانه‌های بهبود روابط میان سوریه و امارات علنی شده، به طوریکه گفته شده امارات قصد بازگشایی سفارت خود در دمشق را دارد.  / ایسنا

کپی