اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

پیش بینی بارش باران در شمال تهران/ تداوم گرد و خاک در برخی مناطق کشور

پیش بینی بارش باران در شمال تهران/ تداوم گرد و خاک در برخی مناطق کشور

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران در شمال تهران و تعدادی از استان‌های دیگر خبر داد و اظهار کرد: همچنان گرد و خاک در برخی مناطق کشور از جمله زابل تداوم دارد.

ایران آنلاین / احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز در سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، در استان‌های سمنان و شمال تهران بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در استان‌های ساحلی خزر با کاهش نسبی دما همراه خواهد بود. همچنین در این روز دریای خزر مواج پیش بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه) این شرایط برای سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی با شدت کمتر وجود خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس افزایش ابر، رعد و برق، وزش باد و احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

به گفته وظیفه طی سه روز آینده وزش باد در مناطق شرق و جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد. این شرایط در منطقه زابل شدت بیشتری خواهد داشت و سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در خوزستان، جنوب ایلام و بوشهر در بعضی ساعات وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد شرایط آب و هوایی تهران در روزهای آینده گفت: آسمان تهران فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین دمای تهران طی این دو روز ۳۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد و ۳۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود./ ایسنا

کپی