اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

دانشجویان سانداکار ایران با کسب ۴ مدال طلا قهرمان جهان شدند

دانشجویان سانداکار ایران با کسب ۴ مدال طلا قهرمان جهان شدند

ووشوکاران ایران با کسب چهار مدال طلا در بخش ساندای مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان ۲۰۱۸، عنوان قهرمانی مسابقات را از آن خود کردند.

ایران آنلاین / آخرین روز رقابت‌های ووشوی قهرمانی دانشجویان جهان ۲۰۱۸ به میزبانی ماکائو برگزار شد که در پایان، سانداکاران ایران توانستند به ۴ مدال طلا در دو بخش دختران و پسران دست پیدا کنند تا ایران قهرمان این مسابقات شود.

تیم ملی ایران در بخش تالوی این مسابقات نیز نمایندگانی را در هر دو بخش دختران و پسران داشت که به مدال نرسیدند.

به این ترتیب چین با کسب ٦ مدال طلا در دو بخش ساندا و تالو قهرمان شد، ایران با ٤ مدال طلا دوم و مالزی با کسب ٣ مدال طلا، ٢ نقره و ٣ برنز به مقام سومی دست یافت.

رقابت های ووشوی قهرمانی دانشجویان جهان از روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور ۲۵۰ ووشوکار از ۲۶ کشور به میزبانی کشور "ماکائو" آغاز و ظهر امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

نتایج مسابقات امروز:

وزن منهای ٦٠ کیلوگرم، علیرضا ریگی در فینالاین وزن برابر حریفی از چین به پیروزی رسید و طلایی شد.

وزن منهای ٧٠ کیلوگرم، حمیدرضا سهندی که با نااوت حریفان تا مبارزه فینال راه یافته بود، در مبارزه آخر خودسانداکاری از کشور ترکیه را شکست داده و قهرمان شد.

وزن منهای ٨٠ کیلوگرم، امیر کریمی نیز در مرحله نیمه‌نهایی با ناک‌اوت حریف راهی فینال شد و در این مبارزه دیگر سانداکار ترکیه را شکست داده و سومین طلای ایران را کسب کرد.

وزن منهای ۶۰- کیلوگرم، اما زهره شهپری نیز در بخش ساندای دختران توانست با غلبه بر حریفی از کشور  اندونزی چهارمین و آخرین طلای ایران را کسب کند.

در بخش تالوی رقابت‌های امروز(یکشنبه)، سامان احمدی در فرم "گون شو" پسران و ناهید پورشبانان در فرم "نان چوآن" دختران به میدان رفتند که از کسب مدال بازماندند.

اسامی مدال آوران ایران در رقابت‌های ووشوی دانشجویان جهان:
* بخش دختران
وزن منهای ٦٠ کیلوگرم، زهره شهپری (مدال طلا)
* بخش پسران
وزن منهای ٦٠ کیلوگرم، علیرضا ریکی (مدال طلا)
وزن منهای ٧٠ کیلوگرم، حمیدرضا سهندی (مدال طلا)
وزن منهای ٨٠ کیلوگرم، امیر کریمی (مدال طلا)

کپی