اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

افتتاح 15000 مسکن مهر پرند تا پایان سال/ پرونده ۱۰۰ هزار واحد هم بسته می شود

افتتاح 15000 مسکن مهر پرند تا پایان سال/ پرونده ۱۰۰ هزار واحد هم بسته می شود

مدیرعامل شرکت عمران پرند از افتتاح 15 هزار واحد مسکن مهر پرند تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پروزه های مسکن مهر این شهر تا اوایل سال آینده تمام می شود.

ایران آنلاین / مدیرعامل شرکت عمران پرند از اتمام پروزه های مسکن مهر این شهر تا اوایل سال آینده خبر داد و با اشاره به بهره برداری از مترو پرند تا پایان امسال، گفت: مسکن مهر هسا اردیبهشت ۹۸ به اتمام می رسد.

 محسن وطن خواهی در نشست خبری اظهار کرد: شرکت عمران پرند به پایتخت مسکن مهر معروف بوده و در این شهر 96 هزار مسکن مهر در حال ساخت است.

وی با یادآوری این که در سنوات گذشته 65 هزار مسکن مهر پرند افتتاح شده است، تصریح کرد: از کل واحدها 29700 واحد هنوز باقی مانده است که پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند. از این تعداد 6760 واحد آماده بهره برداری است که البته به دلیل نبود خدمات زیربنایی مانند آب، برق، گاز یا فاضلاب قابل افتتاح نیست.

وی با بیان این که این تعداد واحد (6760 واحد) در صورت داشتن امکانات زیربنایی در هفته دولت افتتاح می شد، افزود: برای حل مشکلات خدمات زیربنایی با  اداره آب تفاهماتی حاصل شده که در نهایت تا حدودی مشکلات انشعابات آب و فاضلاب برطرف خواهد شد.

*افتتاح 15000 مسکن مهر پرند تا پایان سال

وی با بیان این که برای هفته دولت امسال 1500 مسکن مهر پرند را افتتاح می شود از برنامه عملیاتی شرکت عمران این شهر برای افتتاح 15 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با همکاری شرکت عمران شهرهای جدید ایران و اعضای هیئت مدیره طی سه ماه اخیر اقدامات خوبی برای تعیین تکلیف برخی پروژه های مسکن مهر پرند صورت گرفته است که می توان به پروژه های مشکل دار کیسون، کوزو و هسا اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت عمران پرند با بیان این که  شرکت کیسون 16000 مسکن مهر را در دست ساخت دارد که 9000 واحد آن باقیمانده است، اظهار کرد:  هسا 10 هزار واحد مسکن مهر را در دست ساخت داشت که 5000 هزار واحد آن باقیمانده و از  20 هزار واحد کوزو نیز حدود 2500 واحد باقیمانده است.

وطن خواهی همچنین با بیان این که 23 پیمانکار جزء مسکن مهر تفاهم کرده ایم که مشکلات پروژه های مربوطه برطرف شود از اجرای 24 میلیارد تومان پروژه آماده سازی در 4 فاز پرند خبر داد و افزود: در حوزه خدمات روبنایی امسال 14 مدرسه را برای طراحی به سازمان نوسازی ارائه کرده ایم تا این سازمان طرح آنها برای ساخت به شرکت عمران ارائه کنند.

وی با بیان این که امسال ساخت این مدارس آغاز می شود، ضمن این که 8 مدرسه به صورت مشارکتی در حال ساخت است، گفت: در حوزه مترو تفاهم از طریق استاندارد تهران مقرر شد شرکت عمران پرند به نیابت از دولت بخشی از هزینه آماده سازی مترو پرند را بپردازد. در این راستا 10 روز پیش جلسه ای دیگر برگزار و تفاهمنامه جدید امضا شد که بر اساس آن  150 میلیارد تومان از اراضی شرکت عمران با مترو تهران تهاتر می شود، به این ترتیب تا پایان امسال اولین قطار در مترو پرند مسیر فرودگاه امام-پرند (خط یک مترو تهران) حرکت می کند.

وی با تاکید بر این که 135 میلیارد تومان برای دو خطه کردن مترو پرند هزینه می شود که کارهای مربوط به آن برای طراحی و اجرا آغاز شده است، بیان کرد: به دنبال تامین خدمات شهر پرند از طریق مشارکت هستیم و نه خام فروشی. در این راستا یک نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی به صورت مشارکتی در حال ساخت است.

وی از برنامه شرکت عمران پرند برای واگذاری عرصه مسکن مهر به متقاضیان خبر داد و با تاکید بر این که دیگر به دنبال اجاره داری نیستیم در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش هزینه به متقاضیان مسکن مهر تعلق می گیرد یا خیر، گفت: آنالیز قیمت ها در مسکن مهر دقیق نبوده است، قبلا یک آسانسور 20 میلیون تومان قیمت داشته که الان به 80 تا 100 میلیون تومان افزایش یافته است. شرکت عمران وظیفه ای به لحاظ هزینه کردن در ساختمان ها را ندارد، اما تلاش کرده ایم در هزینه های جنبی مانند انشعابات، محوطه سازی و... کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران پرند با یادآوری این که افزایش قیمت مسکن مهر در سال 96 نهایی شد به پیگیری قضایی پیمانکارانی اشاره کرد که به هر دلیلی وظایف خود را انجام نداده اند.

*خلع ید هسا در پرند

وطن خواهی در ادامه در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص وضعیت پروژه های مسکن مهر هسا، گفت: هسا در مسکن مهر با 4 پیمانکار کار می کرد که البته وظایف خود را به خوبی انجام نمی داد. برای تعیین تکلیف 5000 هزار واحد باقیمانده این پروژه قبل از عید امسال پروژه مذکور به پیمانکاران جز اقاله شد.

وی افزود: در حال حاضر پروژه هسا به پیمانکاران جدید احاله شده و فعالیت ها با شدت در این واحدها شروع شده است.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه مجمع شرکت عمران شهرهای جدید 85 میلیارد تومان از منابع دولتی برای محوطه  سازی و آماده سازی پروژه های مسکن مهر هسا به عنوان یکی از مشکلات اصلی هزینه می شود.

مدیرعامل پرند با تاکید بر این که هسا دیگر در این پروژه حضور ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر یک پروژه هسای سابق به شرکت "صدرا نور" و 3 پروژه به شرکت "اساس گستر" واگذار شده است.

وطن خواهی با بیان این که هم اکنون 1000 واحد این پروژه آماده افتتاح است، تاکید کرد: پروژه های باقیمانده هسا سابق اردیبهشت ماه 98 به اتمام می رسد.

/تسنیم

کپی