اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

تلاش بی وقفه راه سازان برای تکمیل جاده گردشگری طالقان

تلاش بی وقفه راه سازان برای تکمیل جاده گردشگری طالقان

راه طالقان - هشتگرد که از سال 95 آغاز شده، به عنوان یک مطالبه مردمی با جدیت در حال ساخت و تکمیل است.

ایران آنلاین / «علی اصغر کاظمی» مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی البرز مسافت این جاده را 42 کیلومتر عنوان کرد و گفت: یکی از بخش های مهم و اساسی این جاده حفاری و تجهیز تونل مسیر است. تلاش ها بر این است تا این جاده گردشگری در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد هرچند که به لحاظ مالی، موانعی وجود دارد.

کاظمی با بیان اینکه سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به این پروژه تخصیص داده شده، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در 3 قطعه اجرایی شده که قطعه اول آن ۱۹ کیلومتر مسافت دارد.طول تونل که در قطعه 2 جاده قرار گرفته یک کیلومتر بوده که با احتساب 2 راه دسترسی ۵ کیلومتر می شود.
مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز با بیان اینکه قطعه سوم پروژه هشتگرد - طالقان از شهر جدید هشتگرد آغاز شده و به سمت قسمت خروجی قطعه 2 امتداد می یابد، خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۲ کیلومتر طول محور طالقان - هشتگرد است که با بهره برداری از آن ، فاصله هشتگرد - طالقان 35 کیلومتر نزدیکتر می شود. همچنین با افتتاح این پروژه ، زمان سفر به طالقان یک ساعت کاهش می یابد ضمن آنکه در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.
وی با اشاره به کاهش اعتبارات عمرانی در سطح کشور، گفت: ۷۰ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل پروژه نیاز است که امیدواریم به موقع تزریق شود./ ایرنا

کپی