اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

ورود طرح آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس به مدار تولید

ورود طرح آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس به مدار تولید

مرحله نخست طرح آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس به ظرفیت 20 هزار مترمکعب بزودی وارد مدار تولید می شود.

ایران آنلاین / «هوشنگ ملایی»، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان  با بیان اینکه طرح های خوبی برای مدیریت بحران کم آبی در هرمزگان دردست انجام است، افزود: با بهره‌ برداری از مرحله نخست این طرح، بخشی از نیاز آبی شهر بندرعباس شامل مناطق غربی، شهر خمیر و بخشی از روستا‌ های حاشیه شهر بندرعباس، به میزان 230 لیتر در ثانیه تامین می‌شود و این حجم به کاهش برداشت از دشت میناب و سد شمیل و نیان کمک می‌ کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از طرح ها ، سد «سرنی» در شهرستان میناب است که با سرمایه گذاری بانک توسعه اسلامی در حال ساخت است و هم اکنون پیشرفت 90 درصدی دارد و در صورت بارندگی در فصل پاییز قابل آب گیری است. هر چند که سدهای استان در شرایط بحرانی قرار داشته و خشک شده و یا به حجم مرده رسیده اند، اما با همکاری دستگاه های استان و مردم تامین آب شرب شهرهای بندرعباس، خمیر و روستاهای مسیر با مشکل و چالش خاصی روبرو نیست.
ملایی تصریح کرد: حفر 3 تا 4 حلقه چاه جدید نیز جهت شرایط اضطراری در دستور کار است که در صورت بروز حادثه یا خرابی سایر چاه ها وارد مدار خواهند شد و با این تدابیر حداقل در تامین آب شرب مردم مشکلی نخواهیم داشت./ ایرنا
 

کپی