اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان پسر شاهد و ایثارگر

برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان پسر شاهد و ایثارگر

سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مراسم جشن تکلیف ویژه فرزندان پسر شاهد و ایثارگر سراسر کشور از چهارم تا هفتم شهریورماه 1397 در مشهد مقدس برگزار می ‌شود.

ایران آنلاین / سید مستجاد حسینی با اشاره به جزئیات برگزاری این مراسم اظهار داشت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و عید سعید غدیر خم، مراسم تشرف به سن تکلیف ویژه فرزندان پسر شاهد و ایثارگر سراسر کشور، توسط اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید در قالب اردوی جشن تکلیف در مشهد مقدس با همکاری و میزبانی اداره کل بنیاد شهید استان خراسان رضوی برگزار خواهد ‌شد.

وی ادامه داد: این اردو در اردوگاه دانش ‌آموزی مازندران در مشهد مقدس با حضور 400 فرزند پسر شاهد و ایثارگر سراسر کشور که به سن تکلیف رسیده ‌اند، برگزار می ‌شود. بر اساس آمار، ١٦٢ هزار دانشجو و 56 هزار دانش آموز شاهد و ایثارگر مشغول تحصیل هستند که 60 هزار نفر از این شمار به عنوان دانشجویان و دانش آموزان ممتاز تحصیل می کنند.
مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و 570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. همچنین شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد.
336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد هستند و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند. شمار آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز 43 هزار و 173 نفر است./ ایرنا

کپی