اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آغاز مراسم حقوق بشر در تهران با حضور سفیران 10 کشور

آغاز مراسم حقوق بشر در تهران با حضور سفیران 10 کشور

مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی و اعطای چهارمین جایزه حقوق بشر اسلامی با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و معاونان و روسای سازمان های متبوعش و همچنین با حضور سفرای ١٠ کشور در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه درحال برگزاری است

ایران آنلاین / محمدجواد لاریجانی در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه افزود: فعالیت های حقوق بشر اسلامی صرفا به جهان اسلام اختصاص ندارد و در نامه امام راحل به گورباچف حین فروپاشی امپراطوری شوروی هم دیدیم که امام خطاب به گورباچف فرمودند علت فروپاشی امپراطوری صرفا اقتصادی نیست و این به دلیل جنگ بی امانی است که با خدا و مکتب خدا آغاز کرده اید.

دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: حقوق بشر یک مخاطب عام دارد و باید از حیثیت اسلام دفاع کنیم؛ همچنین نقد و نظریه هایی برای آیندگان داشته باشیم.
وی اظهار کرد: آیت الله آملی لاریجانی از ابتدای مسئولیت ریاست قوه قضاییه موضوع حقوق بشر را مورد توجه قرار داده است. ما نیز از 9 سال پیش به روز حقوق توجه داشتیم و جایزه ای را برای این امر اختصاص دادیم.
دبیر ستاد حقوق بشر با برشمردن سه هدف عمده این ستاد گفت: مطلب اول امروز جهان، اسلام و مسلمین هستند که مورد تهاجم وسیعی است و مسلمین قربانی تجاوز و تهدید هستند. ابعاد ظلم ها وسیع است و توسط کشورهای صهیونیستی رخ می دهد و ما وظیفه داریم از حقوق مسلمین حمایت کنیم.
وی افزود: محور دیگر راه و رسم زندگی بر اساس عقلانیت اسلامی است و عمده اسناد سازمان ملل حول کرامت انسانی است؛ بنابراین مخاطب حقوق بشر اسلامی کل بشریت خواهد بود.
دبیر ستاد حقوق بشر خاطرنشان کرد: همه این تلاش ها سبب می شود هم از حیثیت اسلام و مسلمین دفاع کنیم و هم نقد موثری داشته باشیم.
مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی و اعطای چهارمین جایزه حقوق بشر اسلامی با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و معاونان و روسای سازمان های متبوعش و همچنین با حضور سفرای ١٠ کشور در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه درحال برگزاری است./ایرنا

کپی