اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

آغاز مراسم حقوق بشر در تهران با حضور سفیران 10 کشور

آغاز مراسم حقوق بشر در تهران با حضور سفیران 10 کشور

مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی و اعطای چهارمین جایزه حقوق بشر اسلامی با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و معاونان و روسای سازمان های متبوعش و همچنین با حضور سفرای ١٠ کشور در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه درحال برگزاری است

ایران آنلاین / محمدجواد لاریجانی در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه افزود: فعالیت های حقوق بشر اسلامی صرفا به جهان اسلام اختصاص ندارد و در نامه امام راحل به گورباچف حین فروپاشی امپراطوری شوروی هم دیدیم که امام خطاب به گورباچف فرمودند علت فروپاشی امپراطوری صرفا اقتصادی نیست و این به دلیل جنگ بی امانی است که با خدا و مکتب خدا آغاز کرده اید.

دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: حقوق بشر یک مخاطب عام دارد و باید از حیثیت اسلام دفاع کنیم؛ همچنین نقد و نظریه هایی برای آیندگان داشته باشیم.
وی اظهار کرد: آیت الله آملی لاریجانی از ابتدای مسئولیت ریاست قوه قضاییه موضوع حقوق بشر را مورد توجه قرار داده است. ما نیز از 9 سال پیش به روز حقوق توجه داشتیم و جایزه ای را برای این امر اختصاص دادیم.
دبیر ستاد حقوق بشر با برشمردن سه هدف عمده این ستاد گفت: مطلب اول امروز جهان، اسلام و مسلمین هستند که مورد تهاجم وسیعی است و مسلمین قربانی تجاوز و تهدید هستند. ابعاد ظلم ها وسیع است و توسط کشورهای صهیونیستی رخ می دهد و ما وظیفه داریم از حقوق مسلمین حمایت کنیم.
وی افزود: محور دیگر راه و رسم زندگی بر اساس عقلانیت اسلامی است و عمده اسناد سازمان ملل حول کرامت انسانی است؛ بنابراین مخاطب حقوق بشر اسلامی کل بشریت خواهد بود.
دبیر ستاد حقوق بشر خاطرنشان کرد: همه این تلاش ها سبب می شود هم از حیثیت اسلام و مسلمین دفاع کنیم و هم نقد موثری داشته باشیم.
مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت انسانی و اعطای چهارمین جایزه حقوق بشر اسلامی با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و معاونان و روسای سازمان های متبوعش و همچنین با حضور سفرای ١٠ کشور در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه درحال برگزاری است./ایرنا

کپی