اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

فلاحت پیشه:ماندن ایران در سوریه به تصمیم کشورهای ثالث بستگی ندارد

فلاحت پیشه:ماندن ایران در سوریه به تصمیم کشورهای ثالث بستگی ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت نوع حضور ایران در کشورهای که با دعوت دولت سوریه همراه بوده به تصمیم کشورهای ثالث بستگی ندارد بلکه به تصمیم مشترک ایران و آن کشور وابسته است.

ایران آنلاین /رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در حال حاضر سوری ها بارها اعلام کردند همان گونه که ما در جنگ به ایران اعتماد داشتیم در بازسازی نیز اعتماد اصلی ما به ایرانیان است.

 حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره صحبت‌های نماینده ویژه پوتین در امور سوریه مبنی بر توافق روسیه و اسرائیل برای عقب‌نشینی ایران از بلندی‌های جولان، گفت: نوع حضور ایران در کشورهای که با دعوت دولت سوریه همراه بوده به تصمیم کشورهای ثالث بستگی ندارد بلکه به تصمیم مشترک ایران و آن کشور وابسته است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی افزود: ایرانیان به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارند و براساس نوع تعامل صورت گرفته بین ایران و سوریه، شرایط آتی تعیین می شود نه توافق رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها.

ایران به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارد

وی با بیان اینکه روس ها بارها اعلام کردند موضوع خروج ایران از سوریه بحثی انحرافی و غیرواقعی است، اظهار کرد: ایران به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارد و هر زمان که این دولت و ایران درباره بازگشت نیروهای ایرانی به توافق برسند سریعا این اتفاق خواهد افتاد و مرحله بعدی همکاری بین ایران و سوریه انجم می‌شود.

مرحله بعدی همکاری ایران و سوریه بازسازی این کشور است

فلاحت پیشه با اشاره به مراحل بعدی همکاری ایران و سوریه ، خاطرنشان کرد: در واقع مرحله بعدی بازسازی سوریه است در حال حاضر سوری ها بارها اعلام کردند همان گونه که ما در جنگ به ایران اعتماد داشتیم در بازسازی نیز اعتماد اصلی ما به ایرانیان است.

ایرانیان تصمیم گیرنده در تحولات سوریه هستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تصمیمات رژیم صهیونیستی در سوریه تاثیری ندارد و رفتار ایرانیان کاملا مستقل است، روسیه نیز آگاه است که ایرانیان نقش برجسته ای در تحولات سوریه دارند، بنابر این ما باید مراقب باشیم وارد فضاهای انحرافی که مطرح می شود نشویم.

/مهر

کپی