اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

دمای هوای پایتخت افزایش می یابد

دمای هوای پایتخت افزایش می یابد

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دمای هوای تهران در روزهای آتی خبر داد.

ایران آنلاین / احد وظیفه با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی طی سه روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز و برخی نقاط سواحل دریای خزر افزایش ابر، رگبار پراکنده و در شمال غرب گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پنجشنبه، ۱۱مرداد و جمعه، ۱۲مرداد برای برخی از نقاط هرمزگان،؛ جنوب کرمان و جنوب شرق فارس افزایش ابر،‌ رگبار و رعدوبرق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید و در همین مدت برای استان‌های واقع در جنوب غرب وزش باد در برخی مناطق همراه با گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان به وضعیت جوی تهران نیز اشاره کرد و گفت: برای تهران نیز در روز پنجشنبه، ۱۱ مرداد آسمانی صاف گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد در روز جمعه، ۱۲ مرداد آسمانی صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد و در روز شنبه، ۱۳ مرداد نیز به آسمانی صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۹ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود./ مهر

کپی