اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

ترکی: بوی نامطبوع مسیر فرودگاه رفع می شود

ترکی: بوی نامطبوع مسیر فرودگاه رفع می شود

نعمت الله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اختصاص ٧٠ میلیارد تومان اعتبار برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام در جنوب تهران تاکید کرد: بوی نامطبوع مسیر فرودگاه رفع خواهد شد.

ایران آنلاین / نعمت الله ترکی درباره اقدامات مجموعه استان برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه گفت: باید زمان دقیق رفع این چالش از سوی کمیته تشکیل شده به همین منظور تعیین شود؛ در این کمیته که دستگاه‌هایی همچون آبفا، جهادکشاورزی و محیط زیست عضو هستند در آخرین جلسه اعتباری برای ساماندهی آبهای نامتعارف صنعتی و کشاورزی در این مسیر پیش بینی شد.

وی افزود: علاوه بر پیش بینی اعتبار برای ساماندهی آب های نامتعارف صنعتی و کشاورزی در این مسیر با محوریت اداره محیط زیست استان، کمیته‌ای در این خصوص تشکیل می شود. برای رفع این معضل ۷۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است که می تواند در جهت حل این مشکل موثر باشد.

ترکی با اشاره به اعتبار ٧٠ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای رفع این مشکل در جنوب تهران عنوان کرد: لازم است زمان دقیقی از سوی کمیته تشکیل شده برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه در جنوب تهران تعیین شود و همه دستگاه‌های متولی باید در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص بسیج شوند.

وی تاکید کرد: براساس اعلام محیط زیست ، ٢٨ منشأ اصلی ایجاد بوی نامطبوع مسیر فرودگاه شناسایی شده است و تاکنون مشکل چهار منشأ در بخش دامداری و صنعتی رفع شده است و سایر بخش ها نیز با اعتبار در نظر گرفته شده ساماندهی می شوند./ ایسنا

کپی