اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
مجتبی احمدی:

داروخانه پیشانی خدمات جمعیت هلال احمر است

داروخانه پیشانی خدمات جمعیت هلال احمر است

مجتبی احمدی، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: داروخانه پیشانی خدمات جمعیت هلال احمر است که به طور مستقیم با مردم ارتباط دارد و تسهیل این خدمات به دردمندان باعث بالارفتن روحیه و تسکین آلام است. قطعا داروخانه جمعیت هلال احمر نشانه خدمت رسانی مستقیم مردم به ویژه به بیماران خاص است و باید تسکینی بر آلام آنان باشد.

ایران آنلاین / مهدی علیپور در همایش آموزشی و تخصصی فرآیندهای مالی مدیران و حسابداران داروخانه‌های هلال احمر کشور در مشهد اظهار کرد: نگاه جمعیت هلال احمر به داروخانه‌ها انتفاعی نیست بلکه درپی کمک به چرخه تامین نیاز داروهای حیاتی بیماران هستیم. طبق اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر، داروخانه‌ها از جمله مراکز خدمت به مردم هستند که بسیاری از مردم جمعیت هلال احمر را با داروخانه‌های آن می‌شناسند.

وی جمعیت هلال احمر را به عنوان معین دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تامین دارو و خدمت به بیماران دانست و ادامه داد: همواره از همکاری این وزارتخانه در صدور مجوزهای قانونی و در تاسیس داروخانه‌ها و نیز واردات دارو و تجهیزات پزشکی بهره مند بودیم. همچنین در حوزه خزانه‌داری، اداره کل حسابرسی به استناد قانون و اساسنامه جمعیت و آئین نامه مالی محاسباتی و معاملاتی، عهده‌دار وظیفه کنترل‌های مالی و نظارت‌های داخلی در جمعیت است.

خزانه‌دار کل و ذی‌حساب جمعیت هلال احمر کشور خاطر نشان کرد: داروخانه‌ها جزئی از جمعیت هلال احمر هستند که بررسی و ارزیابی فعالیت‌های مالی و رعایت قوانین وآئین‌نامه‌ها و تطبیق عملیات با استانداردها به منظور تقویت و بهبود روش‌های مالی جمعیت می‌بایست در آنها انجام شود.

علیپور وجود استانداردهای ارزیابی را برای نظارت و کنترل‌های داخلی ضروری خواند و افزود: فرآیند نظارت نباید سلیقه‌ای باشد بلکه برای حسابرسی تخصصی نیازمند شاخص و استانداردهایی هستیم و در این راستا چک لیست‌هایی تهیه و تدوین شده است.

خزانه‌دار کل و ذی‌حساب جمعیت هلال احمر کشور درباره ارزیابی مقایسه‌ای استان‌ها افزود: داروخانه‌های هلال احمر در استان‌های البرز، اصفهان و خوزستان در سال ۹۵ و استان‌های اصفهان، البرز و کرمان در سال ۹۶ به ترتیب بالاترین میزان فروش را در سطح کشور داشته‌اند ضمن اینکه رشد قابل ملاحظه ای در سایر استان‌ها هم در سال گذشته مشاهده می‌شود.

در بخش دیگری از این مراسم  مجتبی احمدی، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: داروخانه پیشانی خدمات جمعیت هلال احمر است که به طور مستقیم با مردم ارتباط دارد و تسهیل این خدمات به دردمندان باعث بالارفتن روحیه و تسکین آلام است. قطعا داروخانه جمعیت هلال احمر نشانه خدمت رسانی مستقیم مردم به ویژه به بیماران خاص است و باید تسکینی بر آلام آنان باشد.

وی افزود: ارتقای سطح داروخانه ها در جمعیت هلال احمر، ضرورت دارد و این تشریک مساعی در چنین همایشی باعث بهبود فرآیندها و نیل به شفافیت بیشتر است./ ایسنا

کپی