اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

افزایش قیمت نان غیر قانونی است/برخورد شدید با گرانفروشان

افزایش قیمت نان غیر قانونی است/برخورد شدید با گرانفروشان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: افزایش قیمت نان بدون ابلاغ از طرف سازمان تنظیم بازار در حکم گران‌فروشی بوده و با آن برخورد قانونی می‌شود تا جلوی سوءاستفاده‌های غیرقانونی از شرایط حاکم بر جامعه گرفته شود.

ایران آنلاین /مهرداد غضنفری ‌در جلسه کارگروه سیاست‌گذاری آرد و نان که در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به لزوم نظارت بر قیمت اجناس ضروری اظهار داشت: افزایش قیمت قبل از ابلاغ دولت و مشخص شدن ضریب لزوم افزایش قیمت در استان غیرقانونی است.

وی با بیان این موضوع که راهکارهای لازم برای افزایش قیمت محصولات تعیین‌شده، افزود: با اصل افزایش قیمت بعضی از محصولات مخالف نیستیم اما باید بنگاه‌ها منتظر ابلاغ قیمت از طرف سازمان تنظیم بازار بوده و نمی‌توانند بدون هماهنگی قیمت‌ها را تغییر دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم تصریح کرد: افزایش قیمت بدون ابلاغ از طرف سازمان تنظیم بازار در حکم گران‌فروشی بوده و با آن برخورد قانونی می‌شود تا جلوی سوءاستفاده‌های غیرقانونی از شرایط حاکم بر جامعه گرفته شود.

وی به مسئله صدور مجوز تأسیس نانوایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: صدور مجوز برای نانوایی باید بر اساس ظرفیت مناطق صادرشده تا از تراکم نانوایی در بعضی از مناطق جلوگیری شود و این جانمایی باید با هماهنگی اتحادیه بوده تا برای کسب‌وکار مردم مشکلی پیش نیاید.

غضنفری با تأکید بر اجرای عدالت و انتظار مردم از مسئولان  بیان کرد: باید همه نانوایی‌ها هر دو نرخ نان را عرضه کرده تا مردم در خرید این کالای ضروری دچار مشکل نشوند البته افزایش قیمت نان در کنار افزایش وزن آن مشکلی نداشته و نباید نسبت به آن سختگیری شود.

وی افزایش قیمت زیر 10 درصد را در حوزه تصمیم‌گیری استان دانست و گفت: در حال حاضر کارگروهی در حال بررسی افزایش قیمت انواع نان در استان بوده اما تا پایان این بررسی و ابلاغ رسمی از طرف دولت هرگونه افزایش قیمتی غیرقانونی و مصداق اخلال در نظم عمومی است.

/اقتصاد نیوز

کپی