اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

17 نفر در استان تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند

17 نفر در استان تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند

شاید بتوان گفت جوانان و افرادی که وارد عرصه می‌شوند به میزان افرادی که بازنشسته و مشمول این قانون قرار می‌گیرند تجربه لازم را ندارند، اما با توانایی، نیروی جوانی و نگاه توسعه‌ای می‌توان خلأ موجود را پر کرد.

ایران آنلاین / معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در استان تهران بین یک یا دو نفر در استانداری و ۱۵ نفر در حوزه شهرداری مشمول این قانون می‌شوند و در دیگر حوزه‌ها تغییری بر مبنای این قانون ایجاد نمی‌شود.

محمد امامی امین با اشاره به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان اظهار داشت: بر مبنای این مصوبه مجلس در هفته اخیر برخی از افرادی که تجربیات و داشته‌های گران‌بهایی دارند بازنشسته و از کار برکنار می‌شوند که استاندار تهران نیز مشمول این مصوبه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم گردش نخبگان در سیستم اداری کشور بیان کرد: موضوع بازنشستگی امری است که برای هر فردی در سیستم کارمندی رخ می‌دهد که سبب می‌شود افراد جوان، پرشور و دارای انگیزه مضاعف وارد سیستم شده و در مسئولیت‌ها قرار بگیرند که البته لازم است که در کنار این افراد مستعد و جوان از تجربه این افراد نیز بهره بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران افزود: شاید بتوان گفت جوانان و افرادی که وارد عرصه می‌شوند به میزان افرادی که بازنشسته و مشمول این قانون قرار می‌گیرند تجربه لازم را ندارند، اما با توانایی، نیروی جوانی و نگاه توسعه‌ای می‌توان خلأ موجود را پر کرد.

امامی امین در ادامه تصریح کرد: هر چند طبق قانون مصوب مجلس در مورد افراد و مسئولیت‌هایی است که با مجوز هیئت دولت در حال خدمت هستند اما استانداری تهران کمترین افراد مشمول این قانون را دارد و در حال حاضر در استان تهران شاید بین یک یا دو نفر در استانداری و در حوزه شهرداری تهران نیز در حدود 15 نفر مشمول این قانون می‌شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در دیگر حوزه‌های استان تهران این موضوع را شاهد نیستیم و تغییری بر مبنای این قانون ایجاد نمی‌شود./ تسنیم

کپی