اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

سامانه اطلاعات و اسناد تخصصی سینما رونمایی شد

سامانه اطلاعات و اسناد تخصصی سینما رونمایی شد

نشست رونمایی و بررسی سامانه اطلاعات و اسناد تخصصی سینما (سینما داک) برگزار شد.

ایران آنلاین / در ابتدا محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی گفت: سازمان سینمایی از سال‌های گذشته زمانیکه اداره کل  بود تحقیقات سینمایی داشت و بسیاری از کتاب‌های ارزشمند سینما مربوط به همان زمان است اما امروز زمانه عوض شده و باید به نیازهای جدید پاسخ داد به همین دلیل وجود سامانه‌ای که اطلاعات تخصصی سینمایی را پاسخ دهد مورد توجه سازمان قرار گرفت و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایران داک) به عنوان مشاور ما انتخاب شد.

وی ادامه داد: این سامانه به عنوان مجموعه‌ای که باید یک منظومه دور آن شکل بگیرد مورد توجه قرار گرفت. همانطور که چندی پیش cic را به عنوان منبعی برای اطلاعات فیلم‌های سینمایی راه اندازی کردیم.

اربابی با بیان اینکه این سامانه باید به روز و پربار شود و تنها به طراحی آن خلاصه نشود، گفت: آنچه در این سامانه مهم است اینکه چگونه بتوانیم آنرا به روز کنیم تا اطلاعات سینمایی را هم در آن داشته باشیم.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی افزود: ایجاد زمینه برای تولید محتوا علمی در حوزه سینما؛ ایجاد یک نظام منسجم برای انتشار و ترویج آثار مناسب در حوزه سینمایی با هدف ارائه به مخاطبان؛ پشتیبانی مؤثر اطلاعاتی از پروژه‌های اساسی، تحقیقات و تولیدات زیربنائی و نیز اندیشمندان و معرفی توان علمی سینمای ایران به داخل و خارج از کشور از جمله اهداف راه‌اندازی این سامانه است.

وی تاکید کرد: تلاش بر این است تا این سامانه توسعه داده شود و در فازهای آینده فیلمخانه نیزبه این سایت لینک می‌شود تا امکان دسترسی به اطلاعات فراهم باشد./ایلنا

کپی