اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ و ارشاد :مرکز فرهنگی جوار تئاتر شهر قرار مرکز ایده سازی می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد :مرکز فرهنگی جوار تئاتر شهر قرار مرکز ایده سازی می شود

سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در دیدار با سیدمحمدعلی افشانی (شهردار تهران) با اشاره به نقش بی بدیل پایتخت در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: با توجه به تاثیرگذاری تهران بر تمام عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور، در گذشته تفاهم نامه‌ای میان وزارت ارشاد و شهرداری تهران منعقد شد که متاسفانه در طول زمان به مفاد آن چندان عمل نشد و مسیر طی شده رضایت بخش نبود.

ایران آنلاین /وی با تاکید بر اینکه امید می‌رود در این دوره از مدیریت شهری ارتباط میان وزارت ارشاد و شهرداری تهران توسعه یابد، گفت: تفاهم‌نامه‌ای که در گذشته منعقد شد در این دوره نیز مبنای تمامی همکاری‌ها قرار می‌گیرد و اقدامات در قالب ایجاد کمیته مشترک پیگیری می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: فارغ از تفاهم نامه، انتظار می‌رود در کوتاه مدت با همکاری شهرداری تهران، موضوع راه اندازی خیابان فرهنگ و هنر دنبال شود. ضمن اینکه می‌توان از مرکز فرهنگی که در جوار تئاتر شهر قرار دارد به عنوان مرکز ایده سازی استفاده کرد.

صالحی در پایان گفت: در نهایت امیدواریم با همکاری شهرداری تهران در مدت زمان کوتاهی شاهد شکوفایی در حوزه فرهنگ مکتوب به ویژه کتابخانه‌ها باشیم./ایلنا

کپی