اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

دردسرهای مهریه 500 سکه ای برای مهندس جوان

دردسرهای مهریه 500 سکه ای برای مهندس جوان

بالارفتن قیمت سکه طلا برای بسیاری از محکومان به پرداخت مهریه دردساز ساز شده است. یکی از آنها مهندس جوان خودروسازی است که باید مهریه 500 سکه ای همسرش را پرداخت کند. این مرد با حضور در دادگاه از قاضی خواست تا طی حکمی پرداخت ماهیانه اقساط مهریه را برای او تعدیل کند.

ایران آنلاین /مرد به قاضی دادگاه گفت: با توجه به گرانی سکه و میزان درآمدم واقعا توان پرداخت مهریه را ندارم و درخواست تعدیل میزان مهریه را دارم از طرفی برای اینکه وام منزل به نام همسرم بود من خانه ام را به نامش کردم و تمام اقساط وام را پرداخت کردم ولی اکنون هم به زندان افتاده ام هم خانه و شغلم را از دست داده ام و هم همسرم در فروردین ماه لوازم من را در کیسه زباله تحویلم داد و مرا از منزل بیرون کرده است.

زن این ادعای شوهرش را رد کرد و گفت: منزل را با پول خودم و فروش طلاهایم خریده ام و بخشی از پول منزل را نیز از اقوامم قرض کرده ام، همسرم دروغ می گوید و اکنون نه تنها مخالف تعدیل میزان پرداخت ماهانه مهریه هستم نفقه ام را نیز می خواهم.


قاضی با اجرای قسامه(سوگند خوردن) از شاهدهای مرد برای اعسار از پرداخت نفقه و مهریه، ختم رسیدگی را برای صدور رای دادگاه اعلام کرد./ عصر ایران

کپی