اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

پنتاگون 885 میلیون دلار به هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد

پنتاگون 885 میلیون دلار به هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) قرار است مبلغ 885 میلیون دلار صرف سامانه‌های هوش مصنوعی کند تا بتواند با تقویت عملکرد نظامی این کشور بوسیله این سامانه ها، با چین و روسیه مقابله کند.

ایران آنلاین /وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) قصد دارد مبلغ ۸۸۵ میلیون دلار صرف سامانه‌های هوش مصنوعی کند تا بتواند به رقابت با چین و روسیه بپردازد.

«جوش سولیوان»، معاون رئیس یک شرکت مشاوره ای در مصاحبه با واشنگتن پست اعلام کرد: سامانه‌های هوش مصنوعی می‌توانند در نظارت‌های ابتدایی، شناسایی اشیاء و دیگر فعالیت ها مفید باشند و در نتیجه به سربازان و افسران این امکان را می دهند که به انجام وظایف و مسئولیت های مهمتری بپردازند. دولت آمریکا قصد دارد اطمینان حاصل کند که بهترین فناوری ها را در اختیار شهروندان و نظامیان قرار می دهد.

وی در ادامه افزود این سامانه های هوش مصنوعی می توانند به پزشکان نظامی در تشخیص سریع بیماری هایی از جمله سرطان ریه کمک کنند و آنها می توانند روش‌های جدیدی را برای درمان آسیب های مغزی پیدا کنند.

هوش مصنوعی به سامانه هایی گفته می شود که می توانند واکنش هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه سازی فرآیندهای استدلالی انسان و پاسخ به آنها را نشان دهند. این روزها علاقه به استفاده از هوش مصنوعی برای حفظ امنیت ملی به یک امر مهم در سراسر جهان تبدیل شده است. به عنوان مثال چین در تلاش برای توسعه زیردریایی هایی با استفاده از سامانه های هوش مصنوعی است که انتظار می رود تا اوایل دهه 2020 در آب‌های استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد. روسیه هم به صورت فعال در حال انجام تحقیقاتی بر روی فناوری هواپیماهای بدون سرنشین و رباتیک است.  / باشگاه خبرنگاران

کپی