اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

لاوروف: اطلاعات بروزی درباره هرگونه برنامه نظامی آمریکا داریم

لاوروف: اطلاعات بروزی درباره هرگونه برنامه نظامی آمریکا داریم

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت:‌ مطمئن باشید، ما از برنامه‌های ارتش آمریکا و سایر کشورهای غربی علیه فدراسیون روسیه آگاهیم.

ایران آنلاین /وزیر امور خارجه روسیه مدعی شده که این کشور اطلاعات به‌روزی را درباره هرگونه برنامه نظامی آمریکا دارد و می‌تواند آنها را خنثی کند.

این دیپلمات ارشد دولت روسیه در پاسخ به این سوال که مسکو چگونه با چالش‌های امنیتی مدرن روبرو می‌شود، گفت: روسیه برای دفاع از ظرفیت‌های دفاعی خود همچنان حضور نظامی جهانی خود را حفظ می‌کند.

روسیه ۹ پایگاه نظامی خارجی شامل یکی در کریمه دارد. در کنار اینها، روسیه پایگاه‌های نیروی دریایی در ویتنام و سوریه دارد.

لاوروف در ادامه افزود: هیچ اهمیتی ندارد که در جهان چه اتفاقی می‌افتد، ما از امنیت خود به عنوان یک کشور، برای شهروندانمان و حق حاکمیت‌مان کاملا حفاظت می‌کنیم. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مکررا گفته و من هم اطمینان می‌دهم که حفظ امنیت از اصول اولیه ماست.

براساس گزارش موسسه بین‌المللی تحقیق صلح استکهلم، سال گذشته میلادی، هزینه‌های ارتش روسیه ۲۰ درصد کاهش یافت و به رقم ۶۶.۳ میلیارد دلار رسید.

آمریکا مبلغ ۶۳۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ برای ارتشش اختصاص داد و ماه گذشته میلادی نیز کنگره این کشور به افزایش هزینه‌های نظامی به مبلغ ۷۱۶ میلیارد دلار برای ۲۰۱۹ رای داد.  / ایسنا

کپی