اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

7 نظامی الجزائر در درگیری با تروریست‌ها کشته شدند

7 نظامی الجزائر در درگیری با تروریست‌ها کشته شدند

یک منبع امنیتی الجزائر گزارش داد که ارتش این کشور روز دوشنبه (دیروز) در حال پاکسازی منطقه «بیسی» در شهرک عزابه در شرق الجزائر بود که درگیری خشونت‌باری بین نیروهای ارتش و یک گروه تروریستی متشکل از ۱۵ تا ۲۰ نفر رخ داد.

ایران آنلاین /درگیری بین ارتش الجزائر و یک گروه تروریستی در شرق این کشور به کشته شدن هفت نظامی و چهار تروریست منجر شد.

در این درگیری تعدادی هفت نظامی کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند و علاوه بر آن چهار تروریست نیز کشته و یک نفر دیگر بازداشت شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، یک منبع امنیتی الجزائر گفت که مقادیری اسلحه و مهمات نیز کشف و ضبط شد و تعداد زیادی از نیروها و تجهیزات نظامی از جمله چند فروند بالگرد به محل اعزام شدند.

پیشتر وزارت دفاع الجزائر از کشته شدن سه تروریست در عملیات جستجو و بازرسی در منطقه بیسی در شهرک عزابه خبر داده بود.

وزارت دفاع الجزائر اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از چند روز پیش عملیات نظامی و امنیتی با هماهنگی نیروهای امنیتی تونس در نوار مرزی مشترک با تونس آغاز شده و تا کنون اعضای چند باند حمایت از گروه‌های تروریستی در استان «تبسه» واقع در نزدیکی مرز تونس بازداشت شده‌اند.

طبق دسته‌بندی ارتش الجزائر، جاده کوهستانی مواصلاتی بین سه استان باتنه، خنشله و تبسه از جمله خطرناک‌ترین جاده‌ها و راه‌های عبور تروریست‌هاست.

از سال ۲۰۱۴ به دنبال افزایش خطرات امنیتی در مرز الجزائر و تونس، دو کشور تصمیم گرفتند اتاق عملیات مشترکی جهت پیگیری تحولات امنیتی نوار مرزی دو کشور، تشکیل دهند.  / فارس

کپی