اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
جهانپور خبر داد:

پرداخت مطالبات شرکت‌های بزرگ پخش دارو

پرداخت مطالبات شرکت‌های بزرگ پخش دارو

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو از پرداخت مطالبات معوقه شرکت های پخش دارو از بیمارستان های تابعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

ایران آنلاین / کیانوش جهانپور از پرداخت مطالبات معوقه شرکت های پخش دارو از بیمارستان های تابعه وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و افزود: این مطالبات تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۷ و با پرداخت بالغ بر هزار میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی عملا تسویه شده است.

وی افزود: انتظار می رود شرکت های پخش مشمول این پرداخت نیز در اولین فرصت حجم عمده ای از بدهی خود را به صنعت دارو بپردازند تا شاهد ارتقای وضعیت نقدینگی صنعت دارو و تامین کنندگان داروی کشور باشیم.

سرپرست روابط عمومی سازمان غذا و دارو افزود: این اقدام عملا نقدینگی تامین کنندگان دارو را ارتقا خواهد داد و امیدواریم شرکت های تولیدکننده بتوانند با بسیج امکانات و تدابیر و با توجه به تسهیلات نسبی فراهم شده نسبت به تامین و ذخیره سازی مواد اولیه دارویی و تامین مایحتاج خود برای یک بازه زمانی مناسب اقدام لازم را معمول کنند و آینده نگری لازم در خصوص حفظ و ارتقای چرخه تولید را بکار بندند و سازمان غذا و دارو نیز در این مسیر آماده هرگونه همراهی و همیاری و فراهم آوردن تسهیلات لازم و منطقی است./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی