اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

دفاع سفیر روسیه در تل‌آویو از ایران / مسکو نمی‌تواند ایران را مجبور به رفتن از سوریه کند

دفاع سفیر روسیه در تل‌آویو از ایران / مسکو نمی‌تواند ایران را مجبور به رفتن از سوریه کند

سفیر روسیه در سرزمین‌های اشغالی گفت که مسکو نمی‌تواند ایران را مجبور به خروج از سوریه کند.

ایران آنلاین /   آناتولی ویکتوروف،  سفیر روسیه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در مخالفت با خواسته طولانی مدت اسرائیل مبنی بر اینکه ایران باید به‌طور کامل از سوریه خارج شود، گفت که نمی‌توان ایران را مجبور به خروج از سوریه کرد.

ویکتوروف در ادامه گفت که اما مسکو به‌طور مساوی نیز اقدامی برای جلوگیری از حملات نظامی اسرائیل علیه ایران در سوریه نخواهد کرد.

هفته گذشته یک مقام صهیونیستی گفت که روسیه پیشنهاد داده است که نیروهای ایران دست کم 100 کیلومتر از خط آتش بس در بلندی‌های جولان دور نگه داشته شوند. این پیشنهاد در جریان دیدار میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه مورد بحث و رایزنی قرار گرفته اما طرف اسرائیلی آن را رد و تاکید کرده که کافی نیست.

وی از حضور ایران در سوریه دفاع کرد و گفت: ما می‌توانیم با شرکای ایرانی‌مان بسیار صریح و بی‌پرده گفت‌وگو و آنها را متقاعد کنیم که کاری را انجام دهند یا ندهند اما نمی‌توانیم آنها را ملزم به خروج از سوریه کنیم.

مقامات صهیونیستی بارها با تکرار ادعای بی‌اساس خود مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه تلاش می‌کنند تا حملات خود به خاک سوریه را توجیه کنند. این در حالی است که ایران ضمن رد این ادعاها تاکید می‌کند که حضور کشورمان در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع دمشق بوده است./ 

کپی