اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

بسته سیاستی - ارزی دولت هفته آینده رونمایی می شود

بسته سیاستی - ارزی دولت هفته آینده رونمایی می شود

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در نشست روز گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید شد که سیاست دولت در رابطه با ارز باید مشخص شود، یادآور شد: قرار شد بسته سیاستی دولت که رئیس بانک مرکزی تهیه می‌کند با پیشنهادات سازمان برنامه و بودجه ادغام شود و پس از نهایی شدن هفته آینده در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام شود.

ایران آنلاین /نایب رئیس مجلس از رونمایی از بسته سیاستی دولت درباره ارز در هفته آینده خبر داد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست روز گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در این نشست موضوع قیمت کالاها و ارز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته‌ای وضعیت موجود و حوزه‌هایی که امکان وجود مشکلات در آن احتمال می‌رود را شناسایی کند و پیشنهادات خود را  برای جلوگیری از آسیب به اقشار متوسط و متوسط رو به پایین ارائه دهد.

وی افزود: اگر گرانی در کشور رخ دهد، باید نیازهای اولیه قشر متوسط و متوسط رو به پایین در معرض خطر تامین شود و از آنها در برابر تکانه‌ها محافظت شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه دولت باید برای گروهی که ممکن است تحریم‌ها به آنها فشار وارد کرده برنامه داشته باشد، ادامه داد: فعلا به جمع‌بندی برای چگونگی حمایت از این اقشار نرسیده‌ایم چراکه جمعیت مورد هدف متفاوت بوده و باید نوع ارائه کمک به این افراد مشخص شود.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: نوع مداخله دولت در ارز باید مشخص شود و ارز بیشتر باید به دارو و کالاهای اساسی پرداخت شود.

/خانه ملت

کپی