اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

شاخص بورس تهران از 120 هزار واحد گذشت

شاخص بورس تهران از 120 هزار واحد گذشت

با نوسانات قیمت ارز در بازار غیررسمی ایران شاخص‌های بازار سرمایه شاهد کانال شکنی و فتح قله‌های جدید هستند. به طوری که امروز شاخص کل بورس تهران از نیمه کانال ۱۲۰ هزار واحدی فراتر رفته است.

ایران آنلاین / در ادامه فراز و فرودهای کم سابقه قیمت‌ها در بورس تهران تا این لحظه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بیش از 3900 واحد رشد کرده و به کانال تاریخی ۱۲۱ هزار واحدی نزدیک شده است. همچنین شاخص کل هم‌وزن با بیش از 380 واحد رشد تا رقم ۱۸ هزار و ۷۲۳ بالا رفته است.

نوسانات شدید افزایشی شاخص‌های بازار سهام در پی افزایش قیمت ارز در بازارهای غیررسمی ایران شروع شد و در چند روز اخیر با رشد قیمت ارز در بازارهای غیررسمی شاهد کانال‌شکنی پی در پی دماسنج بازار سرمایه هستیم.

تعداد زیادی از گروه‌های بورسی در ایران صادرات محور هستند و با افزایش قیمت ارز سود بیشتری را شناسایی می‌کنند. علاوه بر این التهابات در بازار مالی ایران و انتظارات سرمایه‌گذاران سبب شده در تعدادی از گروه‌های بورسی صف خرید را مشاهده کنیم که از جمله آن گروه‌ها می‌توان به گروه‌ محصولات شیمیایی و فلزات اساسی اشاره کرد. تا لحظه تهیه این گزارش صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر بیشترین تاثیر را در نوسانات افزاینده شاخص‌های بازار سهام داشتند.

در عین حال شاخص کل فرابورس نیز تا این لحظه بیش از ۵۴ واحد رشد کرده که رقمی کم‌نظیر در تاریخ معاملات فرابورس ایران است. ارزش معاملات این بازار نیز به رقم ۱۱۴ میلیارد تومان رسیده است.

/ایسنا

کپی