اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

فضای مجازی رو در روی ترامپ قرار گرفت

فضای مجازی رو در روی ترامپ قرار گرفت

رفتار این روزهای ترامپ و تحریم های امریکا علیه ایران، صدای فعالان حقوق بشر را نیز در آورد تا با درخواستی از کاخ سفید برای پایان دادن به این وضعیت،از توئیتر نیز کمک بگیرند و هشتگ هایی ویژه به راه بیندازند.

ایران آنلاین /فعالان حقوق بشر در کنار برخی سازمان های مردم نهاد تصمیم گرفتند در قالب یک درخواست ویژه و ثبت آن در سایت کاخ سفید  به رفتارهای ناعادلانه امریکا علیه ایران اعتراض کنند. این گروه ها در بخشی از درخواست خود، تحریم های امریکا علیه ایران در 4دهه گذشته که به منظور ضربه زدن به  توسعه و پیشرفت مردم ایران انجام شده است را ناعادلانه دانسته اند و خواستار تعلیق تحریم های این کشور علیه ایران شده اند. این گروه ها همچنین هشتگ های «تحریم ایران را متوقف کنید»#StopIranSanction و نیز «ترامپ را متوقف کنید»#StopTrump  فراخوان داده اند تا مخالفان تحریم علیه ایران از آن به عنوان یک بازوی اعتراضی استفاده کنند.

البته این نخستین بار نیست که هشتگ هایی برای اعتراض به مواضع ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا و دیگر مسئولان بلندپایه امریکا ساخته می شود . چندی پیش(31خردادماه) نیز به دنبال سخنان ضد ایرانی پمپئووزیر امور خارجه امریکا،هشتگی با عنوان «مداخله در ایران را متوقف کنید»  #StopMeddlingInIran  ساخته شد و به این ترتیب فعالان سیاسی و اجتماعی تلاش کردند تا اعتراض خود را نسبت به اعمال مداخله جویانه امریکا در ایران نشان دهند.

 

 

کپی