اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

تشکر کرانچار از فدراسیون فوتبال عراق

تشکر کرانچار از فدراسیون فوتبال عراق

سرمربی تیم ملی فوتبال امید از فدراسیون فوتبال عراق تشکر کرد و گفت: دو بازی تدارکاتی با عراق محک بسیار خوب و جدی برای بازیکنان بود.

ایران آنلاین / زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: ما نسل بسیار خوب و مستعدی از فوتبالیست‌ها را در اختیار داریم که صاحب  کیفیت فنی هستند. این تیم بدون شک برای آینده فوتبال ایران مناسب خواهد بود.

وی افزود: بازیکنانی را که انتخاب کردیم معیارمان جوانی و استعدادشان بود. چرا که قصد داریم در المپیک بعد از ۴۲ سال راه یافته و به مصاف حریفان خود از سراسر جهان برویم. به طور قطع بازی‌های آسیایی اولویتی را به ما دیکته کرده که بازیکنان را در اختیار داشته باشیم، تجربه کسب کنیم تا به هدفمان که المپیک ۲۰۲۰ است، برسیم. در این میان هدف اصلی ما این است که از بازی‌های آسیایی جاکارتا تجربه کسب کنند تا با آمادگی کامل به مسابقات مقدماتی المپیک راه یابیم.

کرانچار درباره دو دیدار دوستانه برابر عراق گفت: دو بازی عراق برایمان مفید بود چرا که شرایط بازیکنان، کیفیت بازی، میزان آمادگی و پذیرفتن برنامه‌هایی را که در طول تمرین به آنها اعلام کرده بودیم کاملا در عملکرد بازیکنان مشاهده کرده و در هر دو مسابقه تمام برنامه‌های تمرینی اجرا شد. در واقع بازیکنان در این دو مسابقه تدارکاتی محک جدی خوردند. برابر تیمی بازی کردیم که از لحاظ سنی دو سال بالاتر از ما بودند اما تیم ما نشان داد که در چالش‌هایی که در بازی با تیم‌های بزرگ‌تر از خود به میدان می‌روند نیز موفق هستند. در یک ماه اخیر  با کار و تمرین فراوان تا حدودی به اهداف خود رسیده‌ایم و من به آینده این تیم خوش‌بین هستم.

سرمربی تیم ملی فوتبال امید درباره شرایط اردو در عراق گفت: شرایط خوبی داریم و از فدراسیون فوتبال عراق تشکر می‌کنم چرا که شرایط خوبی را برای ما در این کشور فراهم کرده و دو بازی مفید را انجام دادیم.

وی در پایان افزود: در بازی‌های دوستانه هدفمان بیشتر به کسب تجربه است اما نتیجه هم بی تاثیر نیست. در بازی اول هم می‌توانستیم پیروز باشیم اگر یک یا دو اشتباه از سوی بازیکنمان رخ نمی‌داد. در مجموع از عملکرد شاگردانم راضی هستم. 

کپی