اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه علمی و کاربردی می شود

مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه علمی و کاربردی می شود

محمدحسین‌ امید، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی با اشاره به توسعه دانشگاه های علمی و کاربردی از ورود مقطع کارشناسی ارشد به این دانشگاه از سال ۹۸ خبر داد.

ایران آنلاین / محمدحسین‌ امید در نشست خبری این دانشگاه درباره هدف‌گذاری دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: مأموریت اصلی این دانشگاه تربیت نیروی مهارتی است و در این راستا اقدام‌های زیادی انجام داده‌ایم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی با بیان اینکه اگر به دنبال خروجی مناسب از دانشگاه باشیم‌ نیاز به محتوا داریم گفت: دانشگاه باید مورد قبول باشد و به ظرفیت‌های خوبی مجهز شود  در واقع  تفاوت دانشگاه مهارتی با دانشگاه نظری‌ در همین توانمندی‌ و ظرفیت‌ها است.

وی در خصوص تعداد دانشجویانی‌ که در دانشگاه علمی و کاربردی تحصیل می‌کنند، گفت: اگر کیفیت دانشگاه بالا رود و مردم از ارکان این دانشگاه آگاهی داشته باشند به ما اعتماد خواهند کرد و در دانشگاه علمی و کاربردی ثبت‌ نام می‌کنند با وجود آن که تعداد دانشجویان در سراسر کشور کاهش داشته است، اما در دانشگاه‌ جامع علمی و کاربردی‌ توانسته‌ایم 15 درصد افزایش ظرفیت‌ داشته باشیم.

امید‌ درباره‌ معدل ورودی به دانشگاه‌ گفت: در دانشگاه معدل یک نمره‌ افزایش پیدا کرده است و این موضوع خوشایندی‌ برای ما در بدنه دانشگاه است.

وی در خصوص جذب مدرسان‌ در دانشگاه علمی و کاربردی اظهار کرد: فراخوانی‌ را به استان‌های سراسر کشور ارسال کردیم که از طریق آن بتوانیم مدرسان‌ را در دانشگاه جذب کنیم و بر اساس این فراخوان از مجموع 46 هزار نفری که در آزمون شرکت کرده‌اند حدود 8 هزار نفر به عنوان مدرس‌ در این دانشگاه تدریس خواهند کرد.

بازنگری عملکرد مدرسان دانشگاه علمی و کاربردی
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ادامه داد: در راستای ارتقای کیفیت مدرسین در دانشگاه اقدام‌های مناسبی صورت گرفته است همچنین حدود 70 درصد از اساتید و مدرسانی‌ که در گذشته در دانشگاه تدریس می‌کردند مورد بازنگری‌ قرار گرفته‌اند و آنهایی که در بازنگری‌ نمره خوبی را کسب نکردند از شغل خود کنار گذاشته شدند.

امید با بیان اینکه در طول 2 سال گذشته حتی یک مدر‌س‌ هم خارج از چارچوب نظام جدید جذب نشده است گفت: به دلیل وجود قانون مصوب‌ مدرس‌ جدیدی به دانشگاه خارج از چارچوب تعیین شده نخواهد آمد.

وی درباره محتوای درسی دانشگاه علمی و کاربردی اظهار کرد: در این رابطه‌ اقدام‌های مناسبی صورت گرفته است و تمام 800 برنامه درسی دانشگاه مورد بازنگری قرار گرفته‌اند./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی