اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

اندازه گیری فشار خون با عینک هوشمند

اندازه گیری فشار خون با عینک هوشمند
بیتا میرعظیمی

مایکروسافت عینک هوشمندی را طراحی و ساخته است که با داشتن چندین سنسور نوری در دسته های عینک، میزان فشار خون کاربر را اندازه گیری می کند.

ایران آنلاین  اندازه گیری فشار خون به کمک فناوری موضوع تازه ای نیست. چرا که در حال حاضر گجت های پوشیدنی بسیاری از سوی کمپانی های بزرگ فناوری طراحی و به بازار عرضه شده که با سنسورهای اختصاصی میزان فشار خون انسان را رصد کرده و در بسیاری از مواقع جان کاربران را نیز نجات می دهد.

اما در این میان مایکروسافت مسیر متفاوتی را برای اندازه گیری فشار خون طی کرده است. این غول فناوری در حال حاضر عینک هوشمندی را طراحی و تولید کرده است که فشار خون کاربر را اندازه گیری می کند. جزئیات نمونه اولیه این عینک هوشمند، در گزارشی از سوی کریستین هولز و ادوارد وانگ  منتشر شده است. 

این فناوری دارای سه سنسور اپتیکال نوری است که در دسته های عینک تعبیه شده است. این سنسورها پالس را در سه وضعیت مختلف بر روی صورت کاربر اندازه گیری کرده و بر اساس زمان و میزان اطلاعات بدست آمده، فشار خون کاربر را اندازه گیری می کند.

این عینک به گونه ای هوشمندانه قادر است فشار سیستولیک (مقدار بالاتری برای خواندن فشار خون) و فشار دیاستولیک (مقدار پایین تر از فشار خون) را نیز اندازه گیری کرده و اطلاعات هر یک از آن ها را به گونه ای مجزا به کاربر ارسال کند. این فناوری تمامی اطلاعات مربوط به فعالیت قلب را جمع آوری کرده و از طریق گوشی هوشمند به کاربر ارسال می کند.

کپی