اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

گاف «جرمی هانت» درباره همسرش موجب خنده چینی ها شد

گاف «جرمی هانت» درباره همسرش موجب خنده چینی ها شد

گاف جرمی هانت، وزیر امور خارجه جدید انگلیس، درباره همسرش موجب تعجب و خنده چینی‌ها شد. او که روز دوشنبه به پکن سفر کرد به اشتباه همسر خود را که یک چینی است، ژاپنی معرفی کرد و موجب خنده میزبانان چینی خود شد.

ایران آنلاین /هانت که اوایل این ماه از طرف ترزا می‌، نخست وزیر انگلیس، به جای بوریس جانسون به عنوان وزیر امور خارجه این کشور منصوب شد، روز دوشنبه در دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، در حضور خبرنگاران گفت: «همسر من یک ژاپنی است.»

اما  او که زود متوجه اشتباهش شده بود بلافاصله حرفش را تصحیح کرد و در میان خنده مسئولان و خبرنگاران چینی گفت: «همسر من چینی است. این اشتباه وحشتناکی بود که دیگر نباید تکرار کنم.»

وزیر خارجه انگلیس در پکن گفت: «روابط من با چین و چینی‌ها به گذشته‌های دور برمی گردد. من اولین بار در سن نوزده سالگی به چین سفر کردم. همسرم چینی است و بچه‌هایم نیز تقریبا چینی هستند. فرزندان من اجدادی دارند که در شیان در شمال چین زندگی می‌کنند و روابط خانوادگی قویی با چینی‌ها داریم.»

هانت افزود: «من بسیار امیدوار هستم که بتوانیم دوستی میان دو کشور را تقویت کنیم، اما تحقق این هدف مستلزم آن است که درباره موضوعات و مسایلی که اختلاف داریم گفتگو کنیم.»

شایان ذکر است، چین و ژاپن روابط پیچیده‌ای دارند. چینی‌ها پیوسته همسایگان خود را ملامت می‌کنند که آن طور که باید و شاید به جنایاتی که ارتش اشغالگر این کشور در جنگ جهانی دوم در خاک چین مرتکب شد، اعتراف نکرده و به خاطر آن عذرخواهی نکرده‌اند.  / باشگاه خبرنگاران 

کپی