اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

اولین دادگاه بر پایه بلاک چین برگزار میشود

اولین دادگاه بر پایه بلاک چین برگزار میشود
بیتا میرعظیمی

امارات متحده عربی به زودی اولین دادگاه قضایی در جهان را بر پایه فناوری بلاک چین ایجاد می کند.

ایران آنلاین امروزه فناوری بلاک چین زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است. این فناوری نوین که در بخش های زیادی از دولت ها نفوذ کرده این بار پا فراتر گذاشته و قصد دارد بر سیستم حقوقی کشورها نیز تأثیر بگذارد.

هفته گذشته دادگاه های بین المللی مالی (DIFC) و دفتر هوشمند دبی با تشکیل کارگروهی ایجاد اولین دادگاه قضایی بر اساس فناوری بلاک چین را کلید زدند.

ادغام فناوری بلاک چین در سیستم حقوقی امارات متحده عربی می تواند تأیید دقیق تر قضاوت دادگاه ها در خصوص مسائل و جرائم بین المللی را به ارمغان بیاورد. این اقدام همچنین گام کلیدی برای ایجاد یک قوه قضاییه فناورانه بشمار می رود که به نوبه خود به ساده سازی فرآیند قضایی، حذف کپی برداری های سند و همچنین افزایش راندمان بیشتر در اکوسیستم قانونی، خواهد انجامید. 

"آمنه آلوویاس" مدیر اجرایی دادگاه های DIFC، در همین ارتباط گفت: "ترکیب سیستم قضایی با فناوری بلاک چین، دبی را در خط مقدم فناوری های حقوقی و نوآوری های قضایی قرار داده و استانداردهای کشور و قوه قضائیه را متحول می کند."

 در همین حال "آیشا بنت بوتی" مدیر کل دفتر هوشمند دبی (SDO) گفت: پروژه ایجاد اولین دادگاه قضایی بر اساس فناوری بلاک چین بخشی از اهداف بزرگتر دبی برای دیجیتالیزه کردن خدمات دولتی است".

کپی