اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

رفیعی، ترابی و شیری از نظر اخلاقی نباید مقابل پرسپولیس بازی کنند

گرشاسبی: از وزیر می‌خواهیم مشکلمان را برای خرید ارز دولتی حل کند/ به سیدجلال و بچه‌ها گفتم که این کار را نکنید!

گرشاسبی: از وزیر می‌خواهیم مشکلمان را برای خرید ارز دولتی حل کند/ به سیدجلال و بچه‌ها گفتم که این کار را نکنید!

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس و استقلال هیئت مدیره دارند، وزیر بیکار نیست که وارد ریز مسائل پرسپولیس و استقلال شود.

ایران آنلاین / حمیدرضا گرشاسبی در خصوص شایعاتی که درباره هزینه باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات، شائبه حضور پررنگ وزیر ورزش در تصمیمات باشگاه پرسپولیس، پرداخت طلب‌های پرسپولیسی‌ها و ... صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

 

 

*گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات چیزی حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده آیا واقعا این مسئله درست است؟

کلا این اعداد کذب محض است کسی که این صحبت را مطرح می‌کند دروغ می‌گوید. ما نصف این مبالغ را هم در فصل نقل و انتقالات هزینه نکردیم.

*سروش رفیعی، مهدی شیری و مهدی ترابی بازیکنان پرسپولیس هستند که در نیم فصل اول باید در تیم دیگر بازی کنند آیا بین شما و باشگاه‌های این بازیکنان تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا این بازیکنان مقابل پرسپولیس در نیم فصل اول بازی نکنند؟

تفاهم‌نامه‌ای امضا نکردیم و اجباری هم نکردیم که این بازیکنان مقابل پرسپولیس بازی نکنند، اما بهتر است که هم خود این بازیکنان و هم باشگاه‌هایشان اخلاق را رعایت کنند و مقابل پرسپولیس بازی نکنند. بالاخره اینها از نیم فصل دوم بازیکن پرسپولیس هستند، اما تاکید می‌کنم که هیج تفاهم‌نامه‌ای امضا نشده است.

*در این مدت استقلالی‌ها و مخصوصا هوادارانشان معتقد هستند که وزیر ورزش پرسپولیسی است و به باشگاه شما کمک زیادی می‌کند؛ آیا واقعا وزیر پرسپولیسی است؟

پرسپولیس و استقلال زیرمجموعه وزارت ورزش هستند و همیشه ناخواسته و به ناحق وزارت ورزش در خصوص این دو باشگاه زیر سوال می‌رود که انصاف نیست. البته عواملی در وزارت ورزش هستند که باید از نظرات و صحبت‌هایشان مراقبت کنند تا ایجاد شبهه نشود.

*پس یعنی وزیر دخالتی در امور باشگاه پرسپولیس ندارد؟

باشگاه پرسپولیس و استقلال هیئت مدیره دارند، وزیر بیکار نیست که وارد ریز مسائل پرسپولیس و استقلال شود. وقتی وزیر من را بالای سر باشگاه گذاشته برای این که مشکلات را حل کنم حالا وقتی در این مسئله ناتوان باشم دیگر نباید مشکلات را گردن شخص دیگری بیندازم. البته در جا‌های کلان مثل داستان ارز دولتی که مشکل داریم از وزیر می‌خواهیم که مشکلمان را حل کند، اما در مسائل ریز آقای سلطانی‌فر هیچ دخالتی ندارد.

*داستان ارز دولتی به کجا رسید؟

بانک مرکزی نامه درخواست ارز دولتی ما را قفل کرده و نمی‌توانیم هم ارز آزاد بخریم. واقعا در این خصوص مشکلاتی داریم که باید حل شود.

*طلب شما از جام جهانی پرداخت شد؟

هنوز چنین اتفاقی رخ نداده و ما نتوانستیم طلب‌مان را بگیریم.

*روز گذشته وقتی اعلام شد که ممکن است شما از باشگاه پرسپولیس بروید بازیکنان و کادر فنی در حرکتی هماهنگ در صفحات مجازی از شما حمایت کردند. خیلی‌ها معتقد بودند که این حمایت هماهنگ شده بوده.

قسم می‌خورم که از این مسئله خبر نداشتم. حتی به سیدجلال و بچه‌ها گفتم که این کار را نکنید و ما باید تابع قانون باشیم. علت این مسئله را هم از خودشان بپرسید بهتر است، اما ما سعی کردیم همیشه با بچه‌ها و عوامل باشگاه تعامل داشته باشیم.

 

/میزان

 

کپی