اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

امروز، پایان کار موزه لوور تهران

امروز، پایان کار موزه لوور تهران

محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌های کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت بازدید از نمایشگاه «موزه لوور در تهران» است، گفت: آمار بازدید کنندگان بر اساس بلیط‌های فروخته شده تا این لحظه 250 هزار نفر بوده است.

ایران آنلاین / محمدرضا کارگر با بیان اینکه امروز آخرین مهلت بازدید از نمایشگاه «موزه لوور در تهران» است، گفت: این نمایشگاه در اسفندماه سال 96 افتتاح شد و تا 18 خرداد ماه ادامه داشت.

وی افزود: با توجه به استقبال خوبی که نمایشگاه «موزه لوور در تهران» شد،  طبق توافقی که با موزه لوور فرانسه داشتیم زمان برپایی این نمایشگاه را تا 8 مرداد ماه تمدید کردیم.

مدیرکل موزه‌های کشور با بیان اینکه این زمان دیگر تمدید نخواهد شد، تصریح کرد: آمار بازدید کنندگان بر اساس بلیط‌های فروخته شده تا این لحظه 250 هزار نفر بوده که البته بر اساس رسم‌های متداول عده‌ای هم به صورت رایگان از این نمایشگاه بازدید کردند.

کارگر با اشاره به استقبال گردشگران خارجی از نمایشگاه «موزه لوور در تهران» گفت: تمام برنامه هایی که ما انجام می‌دهیم همچون موزه لوور به صورت متقابل است و وقتی ما نمایشگاه می‌دهیم نمایشگاه هم می‌گیریم.

وی ادامه داد: برای آوردن نمایشگاه جدید به داخل کشور توافق‌های وجود دارد، اما هنوز عملیاتی نشده، در رابطه با برپایی نمایشگاه‌هایی این چنینی در خارج از کشور هم مذاکراتی صورت گرفته، اما هنوز قراردادی منعقد نشده است.

علاقه‌مندان می‌توانند در آخرین روز این نمایشگاه، از 56 اثر تاریخی موزه لوور در موزه ملی ایران واقع در خیابان امام خمینی نبش خیابان سی تیر  بازدید کنند./ فارس

کپی