اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شیعی: سیستم بانکی ما نتوانسته حقوق کی روش را به حساب او واریز کند

شیعی: سیستم بانکی ما نتوانسته حقوق کی روش را به حساب او واریز کند

یک عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌گوید باید مشکلات اساسنامه این فدراسیون حل شود.

ایران آنلاین / محمود شیعی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه پیکان در گفت‌وگویی که با برنامه «تهران‌ ورزشی» رادیو داشت، درباره وضعیت تیم پیکان در لیگ هجدهم اظهار کرد: ما برای سال سوم با کادرفنی‌مان همکاری می‌کنیم. الحمدلله امسال نتیجه برنامه‌ریزی‌مان را ببینیم و سعی ما این است که از تیم‌های پایه‌مان استفاده کنیم. ما مجمعی داریم که بودجه را تحت کنترل دارد. ما هم سعی کردیم از محصولات خودمان استفاده کنیم. پارسال هم از بازیکنان جوانی استفاده کردیم که باعث شد هزینه‌های‌مان پایین بیاید. ما در تیم‌های پایه مانند حقوق به بازیکنان پول می‌دهیم و مانند کارمندان مجموعه به آن‌ها پرداخت حقوق داریم. ما در تیم‌های دیگرمان هم ۲۰ تا ۳۰ درصد از پولشان را به صورت حقوق پرداخت کردیم که این باعث شده تا فشار کم‌تری به باشگاه بیاید.

او درباره تمجید تاج از تیم‌های پایه پیکان و فعالیت این باشگاه در این رده‌ها توضیح داد: تیم‌های ما ۳ سال در آسیا ویژن اول هستند. بازیکنانی که در تیم‌های پایه هستند به راحتی به تیم بزرگسالان اضافه می‌شوند و امسال هم همین اتفاق رخ داده است. ما در تیم‌های ملی هم بازیکنان زیادی داریم و در تیم ملی امید هم با همکاری جلالی چهار بازیکن داریم.

مدیرعامل باشگاه پیکان درباره فعالیت این تیم در رشته والیبال گفت: ما همان روشی که در فوتبال به کار بردیم در والیبال هم می‌خواهیم انجام بدهیم. مسائل اقتصادی و نبود ارزش افزوده در والیبال باعث می‌شود که نتوان در این رشته هزینه هنگفتی کرد. ما تلاش‌مان این است که با توجه به بازیکنان جوانی که داریم، یک تیم دیگر روانه مسابقات کنیم.

این عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره اساس‌نامه فدراسیون فوتبال بیان کرد: فدراسیون فوتبال اساس‌نامه دارد. در زمان انتخابات پیگیر این بودیم. باید در چارچوب فیفا و شرایط مملکت اساس‌نامه فعال شود و مشکلات آن حل شود. در برنامه‌های من هست که این موضوع را بررسی کنیم. ما پیگیر این موضوع هستیم و به دنبال این هستیم که اساس‌نامه مر قانون باشد و باید قانون اجرایی شود.

شیعی در پاسخ به این سوال که آیا اساس‌نامه در هیات دولت و فیفا مصوب شده است؟ درباره روند اشتباهی که در تصویب اساس‌نامه وجود دارد؟ تصریح کرد: در دوره‌ای که ما بودیم این بحث نشده ولی ما پیگیر آن هستیم. می‌گویند که در دوران قبل در هیات دولت تصویب شده است. برای خود ما بهتر است که این مسائل حل شود. ما نقش اساسی خودمان را در هیات رییسه فراموش نمی‌کنیم و پیگیر این موضوعات هستیم.

او همچنین درباره تامین بودجه فدراسیون از دولت با وجود غیردولتی بودن این ارگان گفت: دولت کمک می‌کند و برای راه‌اندازی کمک می‌کند. من بعید می‌دانم بودجه فدراسیون دولتی باشد. ما هم می‌خواهیم در همین راستا جلو برویم. دو پایه اصلی در اساس‌نامه است یکی این که باید در چارچوب قوانین مملکت و دوم در چارچوب قوانین فیفا باشد. قوانین فوتبال در فرانسه و ایران به خاطر قوانین این دو مملکت فرق می‌کند.

این عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره بحث کناره‌گیری بازنشسته‌ها در ورزش گفت: من از ورود نیروهای جوان به ورزش استقبال می‌کنم. نمونه بارز این مساله ورود جوانان به جنگ بود. آن‌ها توانستند جنگ را تمام کنند. چرا جوانان نتوانند امروز مسائل مملکت را حل کنند. امیدوارم در تمام مملکت از ورود جوانان استقبال شود.

محمود شیعی در پایان درباره کی‌روش توضیح داد: هیات رییسه بر ادامه همکاری با کی‌روش تاکید کرد. یک بحث کوچکی الان به وجود آمده است. حقوق کی‌روش حاضر است اما سیستم بانکی ما نتوانسته این پول را به حساب او واریز کند. حقوق او دو ماه است که آماده است. در هر صورت هیات رییسه فدراسیون فوتبال، ماندن کی‌روش را تایید کرده است.

کپی