اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
«ساندی تایمز» خبر داد؛

تهاتر چای سریلانکا با نفت ایران

تهاتر چای سریلانکا با نفت ایران

هیات چای در سریلانکا پیشنهادی را مطرح کرده که طی آن پرداخت‌ها از سوی ایران در ازای خرید چایی از سریلانکا با بدهی شرکت «سیلون پترولیوم» که شرکت نفت دولتی این کشور است، برای خرید نفت از ایران به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار تسویه شود.

ایران آنلاین /مقامات ایران و سریلانکا هفته آینده برای بررسی طرح‌های پیشنهادی نحوه پرداخت پول نفت به ایران سفر خواهند کرد. یکی از پیشنهادات مطرح شده از سوی طرف سریلانکایی، پرداخت بدهی‌های نفتی با فروش چایی به ایران است.

 مقامات هیات مدیره بخش چای در وزارت بازرگانی سریلانکا قرار است هفته آینده برای مذاکره در خصوص مکانیزم پرداخت هزینه‌های فروش چایی به ایران با مقامات ایرانی دیدار داشته باشند.

بر اساس این گزارش، پیشنهادهای زیادی درباره نحوه ساختار پرداخت‌ها در در دوران تحریم‌های آمریکا بدون ایجاد خلل در این تحریم‌ها مطرح شده است. هیات چای در سریلانکا پیشنهادی را مطرح کرده که طی آن پرداخت‌ها از سوی ایران در ازای خرید چایی از سریلانکا با بدهی شرکت «سیلون پترولیوم» که شرکت نفت دولتی این کشور است، برای خرید نفت از ایران به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار تسویه شود.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته مقررات تحریم‌ها توسط «تیلاک ماراپانا» وزیر خارجه سریلانکا صادر شد. این قانون معاملات مالی خاصی را با ایران ممنوع کرده است. واحد اطلاعات مالی بانک مرکزی هم چارچوب و مقرراتی را برای موسسات تنظیم کرده‌اند که ذیل آن تکالیف و وظایف آنها تحت قانون تحریم‌ها ذکر شده است.

/ایلنا

کپی