اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

اعطا: شهرداری پایتخت از انرژی‌های تجدیدپذیر در شهر استفاده کند

اعطا: شهرداری پایتخت از انرژی‌های تجدیدپذیر در شهر استفاده کند

علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم بهره گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در شهرداری تهران گفت: بر اساس مصوبه الزام شهرداری تهران به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در شهر تهران باید شهرداری تهران نسبت به تحقق اهداف این مصوبه اقدام می‌کرد که پس از گذشت سه سال اقدامی در این حوزه انجام نشده است.

ایران آنلاین / علی اعطا در هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به بحران انرژی در کشور و قطع روزانه برق در برخی از شهرهای کشور از جمله تهران و تغییر ساعات کار ادارات به منظور صرفه جویی در مصرف برق افزود: چنین اقدام‌هایی باعث بروز مشکلات متعددی برای شهروندان شده است. لذا لازم است استفاده از انرژی‌های نو و تجدید پذیر جایگزین انرژی‌های برآمده از سوخت‌های فسیلی شود.

وی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر تهران در سال 1394 مصوبه‌ای با عنوان الزام شهرداری تهران به توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در شهر تهران داشته و شهرداری را ملزم به افزایش سالانه سهم انرژی‌های تجدید پذیر از کل انرژی مصرفی در حوزه‌های مختلف شهری کرده است.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: پس از گذشت سه سال از ابلاغ این مصوبه اقدامات موثر به منظور تحقق اهداف تعیین شده در این مصوبه از سوی شهرداری تهران انجام نشده است. همچنین هیات دولت نیز در شهریور ماه 1395 قانونی تحت عنوان تصویب‌نامه در خصوص تامین 20 درصد برق مصرفی وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی از انرژی‌های تجدید پذیر که بر اساس آن این دستگاه‌ها موظف شده‌اند ظرف مدت دو سال حداقل 20 درصد برق مصرفی خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تامین کنند، موضوعی است که تا کنون محقق نشده است.

وی تاکید کرد: لازم است شهرداری تهران در راستای اجرای ضوابط و مقررات موجود در کشور در زمینه توسعه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر از جمله بندهای متناظر در برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور و با تاکید بر مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، اقدامات مناسب را انجام داد./ ایسنا

کپی