اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد

کاهش ۴ درصدی «شکاف جنسیتی» در حوزه آی سی تی

کاهش ۴ درصدی «شکاف جنسیتی» در حوزه آی سی تی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سمینار بین‌المللی «نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمندسازی زنان» اظهار کرد: در ماده ١٠١ قانون برنامه ششم توسعه به عدالت جنسیتی و عدالت در دسترسی پرداخته شده است که بر اساس اعلام وزارت ارتباطات، شاهد کاهش ۴ درصدی شکاف جنسیتی در حوزه دیجیتال هستیم.

ایران آنلاین /معصومه ابتکار ضمن اعلام آمادگی معاونت زنان و خانواده برای همکاری با وزارت ارتباطات، با بیان اینکه امیدواریم این روند ادامه پیدا کند، تصریح کرد: ماده ١٠٢ قانون برنامه ششم توسعه نیز توجه جدی به موضوع خانواده و سطح تاب آوری آن دارد.

 

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی درحال بررسی قانون حمایت از حقوق کودکان است، گفت: در این قانون مسائل مربوط به فضای مجازی، اینترنت و مجرمانی که از این طریق به سوء استفاده از کودکان و نوجوانان می‌پردازند، گنجانده شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: طرح اشتغال« تکاپو» موجب توان‌افزایی زنان می‌شود و ICT کلیدی است که به سطح توانمندی، نوآوری و خلاقیت زنان به ویژه در اشتغال و کارآفرینی کمک‌ می‌کند.

ابتکار با اشاره به اینکه طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در حال اجراست، افزود: در این طرح توان‌افزایی خانواده از طریق گفتگو مورد توجه قرار گرفته است. خانواده پر گفتگو از طریق تقویت ارتباطات می‌تواند مشکلات را حل کند. درعین حال فناوری ارتباطات می‌تواند موجب کاهش ارتباطات شود، بنابراین نقش آموزش بسیار اهمیت دارد.

کپی