اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

نتایج مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی فردا اعلام می شود

نتایج مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی فردا اعلام می شود

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعمال ضریب محرومیت در کنکور ۹۸ برای دانش آموزان مناطق محروم از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان متوسطه دوم تا فردا خبر داد.

ایران آنلاین / علی زرافشان در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجویان اظهار کرد: سه روش برای پذیرش دانشجو در نظر گرفتیم که در روش اول صرفا سوابق تحصیلی، در روش دوم سابقه تحصیلی و آزمون عمومی و در روش سوم سابقه تحصیلی به انضمام آزمون عملی و تخصصی است.

وی ادامه داد: در روش اول تاثیر سابقه صد در صد است و دانش آموز در شرایط فعلی، با توجه به ظرفیت ۸۵ درصدی دانشگاه‌ها از این فرصت استفاده می‌کند.

معاون آموزش متوسطه تصریح کرد: در آخرین جلسه پیش بینی شد سهم سابقه تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان جدید ۳۰ درصد باشد و این تاثیر صرفا از پایه دوازدهم است، اما برای داوطلبان سال های قبل ۲۵ درصد از سال سوم و پنج درصد از پیش دانشگاهی است.

وی با اشاره به وجود مناطق مختلف آموزشی و برقراری عدالت آموزشی در این مناطق افزود: در کنکور هم همین موضوع مطرح است، اما باید عدالت آموزشی مورد توجه قرار گیرد؛ مناطق به سه بخش تقسیم شدند و این تناسب با برخورداری از امتیازات و اولویت هایی برخوردارند که دسترسی به آموزش و پرورش مطلوب را فراهم می کند و برای نمره دهی دانش آموزان هم این نکته در نظر گرفته شده است.

زرافشان درباره اعلام زمان نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی مطرح کرد: ۲۴۲ هزار داوطلب شرکت کردند و ۶۳ هزار و ۵۸۸ نفر برای ثبت نام پذیرفته شدند که ۵۵ ۶۸۲ در شاخه نظری و ۷۹۰۶ در مدارس نمونه دولتی پذیرفته شدند و نتایج آن فردا اعلام می‌شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی