اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کاربران منتظر سیستم عامل «واقعیت مجازی» باشند

کاربران منتظر سیستم عامل «واقعیت مجازی» باشند

شرکت «مجیک لیپ» به تازگی اطلاعاتی درباره رابط کاربری نسل جدید سیستم عامل خود منتشر کرده که نشان می دهد دسترسی به بخش های مختلف این سیستم عامل معلق در فضای واقعیت مجازی مانند فیلم های علمی و تخیلی، با لمس آیکون های گوناگون در فضا ممکن است.

ایران آنلاین /ویدئوها و عکس های محدودی که در مورد این سیستم عامل در فضای مجازی موجود است، نشان می دهد با لمس هر آیکون، نماد آن به مرکز منتقل شده و امکانات مختلف در دسترس قرار می گیرد.

علاوه بر این، برنامه های متعددی نیز برای این سیستم عامل طراحی شده اند که البته مشخص نیست نحوه اجرا و دسترسی به آنها در فضای واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده چگونه خواهد بود.

بر اساس اطلاعات موجود بخش هایی مانند گالری یا آواتارهای این سیستم عامل هم به صورت دوبعدی قابل مشاهده هستند اما اجرای همزمان تعدادی از برنامه ها امکان پذیر است. همچنین در صورت بازشدن تعداد زیادی عکس و ویدئو، همه آنها به صورت موزائیکی در کنار یکدیگر قابل مشاهده خواهند بود. برخی از برنامه های این سیستم عامل هم به صورت سه بعدی و در تعامل با محیط اطراف اجرا می شوند که شرکت سازنده هنوز در مورد آنها چندان اطلاع رسانی نکرده است.

/مهر

کپی