اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات:

٢٣ درصد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها زنان هستند

٢٣ درصد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها زنان هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در سمینار بین‌المللی «نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمندسازی زنان» با اشاره به این که زنان ۴۵درصد استفاده‌کنندگان تلفن همراه و ۴٨ درصد از کاربران اینترنت هستند گفت: ٢٣ درصد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها را زنان تشکیل می دهند.

ایران آنلاین /محمدجواد آذری جهرمی همچنین از فعالیت ١٠ زن به عنوان مدیران ارشد در این وزارتخانه خبر داد و گفت: امیدواریم از این پشتوانه استفاده شود و الگوی مدیریت خلاقانه برای همگان باشد.

وی با اشاره به اینکه مساله زنان از خانواده جدا نیست و نمی‌توان فضای تربیت نسل آینده را فدای اهداف توسعه کرد افزود: حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی را باید یک فرصت دانست و نه یک تهدید، درواقع شاید کمتر تحولی را می‌توان در طول تاریخ یافت که زنان در آن نقش محوری نداشته باشند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه طیف وسیعی از کارآفرینان، متخصصان، هنرمندان و سیاستمداران از بانوان هستند، اظهار کرد: زنان رهبران دلسوز جامعه هستند و ۵٠ درصد جمعیت کشور را دربرگرفته‌اند. مگر می‌شود آنها را نادیده گرفت و با یک موتور از جامعه انتظار پیشرفت داشت؟

آذری جهرمی با بیان اینکه مساله عدالت جنسیتی مساله همه انسان‌ها و نه فقط بانوان است، تصریح کرد: فناوری اطلاعات تسهیل گر حضور پر رنگ بانوان در هر کشور است.

وی همچنین با اشاره به این که راه انتقال مطالب، رسانه‌ها و ظرفیت ICT است، اظهار کرد: هر فرد به منزله یک رسانه است و بانوان از طریق شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان به همدلی مشغول‌اند. مشارکت عمومی بانوان در روند اطلاع رسانی و رسانه، سبب حل آسیب‌های احتماعی بسیاری می‌شود.

کپی