اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

کنترل مسالمت آمیز کودکان در دنیای مجازی

کنترل مسالمت آمیز کودکان در دنیای مجازی
پرستو رفیعی خبرنگار

استفاده از تبلت و ورود کودکان به دنیای مجازی یکی از دغدغه های بزرگ والدین امروزی است. استفاده از اینترنت و فضای مجازی می تواند فرصت‌های آموزشی مفیدی را برای کودکان فراهم کند. اما در نظر گرفتن ایمنی کودکان در فضای مجازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است . والدین باید به بهترین شکل، فرزندان خود را با خطرات موجود آشنا کرده و با برنامه ریزی صحیح و نظارت دقیق امکان پیشرفت و سرگرمی ایمن کودکان را فراهم کنند.

ایران آنلاین / در این راستا یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته با طراحی و تولید تخستین تبلت ویژه کودک و نوجوان ایرانی امکان کنترل مسالمت آمیز کودکان در دنیای مجازی را فراهم آورد. این محصول  با رنگ بندی و حال و هوایی مخصوص این گروه سنی این امکان را به والدین می دهد در مدت زمان استفاده از تبلت ، زمان و میزان استفاه از یک اپلیکیشن ، بازی ، شبکه های اجتماعی ، اینترنت و همچنین لیست تماس های تلفنی فرزندانشان را مدیریت کنند.

به گفته مسئولین این شرکت دانش بنیان هدف از طراحی و تولید این محصول ، فراهم کردن امکان نظارت صحیح و اصولی والدین بر فعالیت های فرزندانشان در فضای مجازی بوده است، چراکه محدودیت ها و ممیزی خاصی در این فضا حاکم نیست و با توجه به رشد فناوری و گرایش کودکان و نوجوانان به این تکنولوژی ها والدین همواره دچار استرس و نگرانی خواهند بود.
از دیگر امتیازات این دستگاه ، استفاده از اپلیکیشن اکتشافات علوم lab Cameraو آنتی ویروس بیت دیفندر با اشتراک معتبر یک ساله است.

کپی