اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
اختتامیه المپیاد ورزشی دانشجویان دختر برگزار شد

دانشگاه تهران به قهرمانی رسید

دانشگاه تهران به قهرمانی رسید

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور در شیراز به کار خود پایان داد.

ایران آنلاین / چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور در شیراز به کار خود پایان داد و با برگزاری 11 رشته ورزشی، دانشگاه تهران عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و دانشگاه‌های فردوسی مشهد و شهید بهشتی نیز دوم و سوم شدند.

به گزارش اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم،تحقیقات و فن‌آوری، مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره المپیاد بزرگ ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور  با حضور فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، دکتر محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از اساتید دانشگاه و مسئولان استانی در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد.
محمدیان، معاون وزیر ورزش جوانان در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از دانشگاه شیراز به خاطر میزبانی عالی از این رقابت‌ها، اظهار کرد: به صورت مستقیم با دانشجویان ورزشکار در مورد نحوه برگزاری المپیاد صحبت کردم، خوشبختاته دانشگاه شیراز توانسته رضایت حداکثری را در این المپیاد نصیب خود کند.
وی همچنین با قدردانی از زحمات چندین ماهه مسئولان دانشگاه شیراز گفت: از تلاش شبانه روزی تک تک دست اندرکاران این المپیاد تشکر می کنم و امیدوارم ورزش بانوان هر روز رشد بهتری داشته باشد.
معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد : در گفتگو با مسئولان دانشگاه شیراز، راهکارهایی جهت بهبود فضاهای ورزشی بانوان ارائه گردید و وزارت ورزش و جوانان از برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می کند.
دکتر فرهاد دریانوش ، دبیرکل اجرایی المپیاد و مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز هم در مراسم اختتامیه چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور اظهار داشت: تیم دانشگاه تهران صدرنشین المپیاد فرهنگی ورزشی، دانشجویان دختر کشور شد و دانشگاه شیراز به جایگاه ششم اکتفا کرد.
وی افزود: این رویداد فرهنگی ورزشی پس از هشت روز با رقابت بیش از دو هزار دانشجوی دختر، در یازده رشته ورزشی در دانشگاه شیراز به پایان رسید.
دبیرکل اجرایی این المپیاد ورزشی، ادامه داد: ورزشکاران حاضر در این المپیاد، نماینده 96 دانشگاه کشور بودند که در پایان المپیاد، نمایندگان تهران با کسب بیشترین مدال و امتیاز عنوان برترین تیم را به خود اختصاص دادند.پس از تهران، دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه دوم ایستاد و به ترتیب دانشگاه های شهید بهشتی، فنی حرفه ای خراسان رضوی و الزهرا(س) جایگاه های بعدی را کسب کردند.
دبیر کل اجرایی المپیاد با اشاره به برگزاری برنامه ها و مسابقات فرهنگی برگزار شده در این المپیاد، حضور دانشجویان سراسر کشور در شیراز را فرصتی مناسب برای معرفی فرهنگ، هنر و جاذبه های گردشگری شیراز و استان فارس توصیف کرد.
در ادامه این مراسم خانم امینی ناظر فنی این المپیاد نیز با قدردانی از برگزاری خوب این رقابت‌ها،سطح این المپیاد را بالا ارزیابی کرد و افزود:رشته های کاراته، شطرنج، هندبال و تیراندازی به این دوره از المپیاد افزوده شدند و خوشبختانه رضایت مندی 84 درصدی دانشجویان را در پی داشت.
وی افزود: افزایش حضور داوران آسیایی و جهانی و استفاده 65 درصدی از داوران استان فارس از ویژگی بارز این المپیاد بود و ارتقای سطح فنی و همچنین استقبال دانشگاه ها از مسابقات، نشان از برنامه ریزی دقیق و بدون نقص این رویداد ملی دارد.کادر فنی در همه مسابقات این المپیاد با کیفیت بالا عمل کرد و نسبت به المپیادهای گذشته با حداقل اعتراض رو به رو شد.
ناظر فنی المپیاد دختران دانشجو با اشاره به حضور بازیکنان ورزشکار در سوپر لیگ و لیگ های برتر رشته های والیبال، بسکتبال و هندبال گفت: حضور این بازیکنان سبب بالا رفتن سطح فنی المپیاد شد.مسابقات رشته بدمینتون با وجود ملی پوشان سطح بالایی داشت وبدون هیچ اعتراض یا خطای داوری به پایان رسید.
امینی با بیان این که در سال های گذشته مدال های رشته تکواندو توسط 3 دانشگاه کسب می شد ، خاطر نشان کرد: امسال مدال های این رشته بین ورزشکاران 7 دانشگاه توزیع شد و بازیکنان ملی پوش از تازه کاران این رشته شکست خوردند که نشان از رقابت تنگاتنگ در این رشته بود.مثلا در رشته دو و میدانی، علاوه بر توزیع مدال ها بین دانشگاه های مختلف نسبت به دوره های قبل، خانم سمیه نطقی مقدم از دانشگاه بیرجند با کسب دو مدال طلا خوش درخشید و ستاره این مسابقات شد.
ناظر فنی المپیاد دختران دانشجو گفت: همچنین درخشش دانشجوی روشن دل دانشگاه یزد در مسابقات شطرنج انفرادی، نشان از توانمندی دانشجویان و صرف فعل خواستن توانستن است بود.
وی، پخش زنده مسابقات چهاردهمین دوره المپیاد دانشجویان دختر برای اولین بار و قرار گرفتن در رنکینگ جهانی را از دیگر جنبه‌های مثبت این دوره از المپیاد بیان کرد.
امینی در ادامه به جابه جایی رکورد تیراندازی اشاره کرد و گفت: حضور سه شرکت کننده توانمند از دانشگاه های بوعلی سنی، علامه طباطبایی و بیرجند و دو قهرمان جهان از الزهرا بر کیفیت این مسابقات افزود.
ناظر فنی المپیاد دختران دانشجو حضور دانشگاه ها در رشته کاراته را حداکثری بیان کرد و گفت: برای نخستین بار از سیستم ویدئو چک استفاده شد. همچنین 8 بازیکن ملی پوش و 20 سوپر لیگی کاراته در این المپیاد حضور داشتند.
پخش چندین کلیپ تهیه شده از روند ۱۰ روزه برگزاری مسابقات و اجرای موسیقی توسط گروه انجمن موسیقی دانشجویان دانشگاه شیراز از جمله بخش های مراسم اختتامیه بود که شادی خاصی را بین دانشجویان ورزشکار ایجاد کرد و استقبال گرم آنها روبرو شد.
گفتنی است،دانشگاه شیراز از دهم تا نوزدهم مرداد ماه امسال نیز میزبان چهاردهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور خواهد بود.


 

کپی