اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات:

۲۰۰ هزار گوشی در بازار عرضه می شود

۲۰۰ هزار گوشی در بازار عرضه می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین تصمیم‌ها برای تنظیم بازار تلفن همراه گفت: شرایط امروز بازار تلفن همراه به چند عامل از جمله موجودی بازار برای ارایه به مردم، شرایط دلار و گوشی‌های توقیف شده بستگی دارد. تا زمانی که شرایط دلار تثبیت نشود، نمی‌توان انتظار تنظیم بازار داشت.

ایران آنلاین /محمد جواد آذری جهرمی افزود: از سوی دیگر ۱۰۰ هزار تلفن همراه توقیف شده در بازرسی از شرکت‌های متخلف وجود دارد و همچنین ۱۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده که قدرت آزادسازی نداشته‌اند.

به گفته وزیر ارتباطات به دلیل این که این گوشی‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بودند، برای قیمت‌گذاری و نحوه عرضه نیاز به تصمیم‌گیری‌هایی بود که این تصمیم‌گیری‌ها با تاخیر همراه شد.

جهرمی ادامه داد: درنهایت با نظر چندین دستگاه، مقرر شد بخشی از این گوشی‌ها از شبکه آنلاین و بخشی از طریق شبکه سنتی در بازار عرضه شوند که این تدابیر اندیشیده شده و منتظر اجرایی شدن آن‌ها هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره ورود تامین اجتماعی به واردات تلفن هوشمند گفت: این که چرا نام این شرکت در لیست اعلامی از سوی وزارت ارتباطات نبود، به این دلیل است که بازه آمار وزارت ارتباطات از اول فروردین تا ۲۹ خرداد بود، اما بازه آمار بانک مرکزی از ۲۲ فروردین تا ۹ تیر بود و در نتیجه این بازه متفاوت، این اختلاف پیش آمده است.

جهرمی افزود: آماری که از واردات ۳۶۰ هزار یورویی با ارز دولتی توسط شرکت بازرگانی تامین اجتماعی در رسانه‌ها منتشر شده، صحیح نیست و آمار بانک مرکزی نیز این موضوع را تایید نکرده است.

وی گفت: اما در پاسخ به این سوال که چرا به این شرکت مجوز واردات داده شده و این که چرا مجوز آن لغو نمی‌شود حرف درستی است و من نیز معتقدم که واردات باید به صورت تخصصی انجام شود.

کپی